Kategoria: wycieczki kulturowe

Wycieczki w Bieszczady

Wycieczki Kulturowe

 

Bieszczady są uważane za najdziksze polskie góry i jednocześnie najbardziej tajemnicze. Znane głównie ze swojej dzikiej przyrody, nieskazitelnie czystego środowiska i pięknych widoków z bieszczadzkich połonin. Prawdziwi miłośnicy przyrody znajdują wytchnienie w Bieszczadzkim Parku Narodowym podczas naszych wycieczek dawnymi pasterskimi płajami.

Bieszczady to również miejsce w, którym na dzisiejszy krajobraz wpływ miała trudna dwudziestowieczna historia. Krwawe zawieruchy lat powojennych sprawiły, że niegdyś wielokulturowa mieszanka narodów, wyznań, języków , niemal górska wieża Babel opustoszała. Głosy i pieśni Bojków, Łemków, chasydów i Romów bergtka ucichły. Z połonin nie słychać już dźwięków trembitów a małe drewniane cerkiewki zapomniały jak pachną świece żertywne.

Nie wszystko jednak odeszło w niepamięć. Kultura Bieszczadów to nasza pasja!
Poznaj ofertę naszych wycieczek kulturowych po Bieszczadach, podczas których pokażemy Ci jak wyglądało kiedyś życie dawnych mieszkańców Bieszczadów oraz jak wygląda dzisiaj.

Oprowadzimy Cię po drewnianych cerkwiach, które do dziś goszczą rodzimych mieszkańców tych gór, zaprowadzimy do osób, którzy pokarzą prawdziwą tradycję i kulturę Karpat!

Poznaj wszystkie smaki Bieszczadów!

 

 

Wszystkie kateogie