Wycieczki przyrodnicze – przejście górskie

bpn1

Tajemnice bieszczadzkich połonin

 Cel podróży: Bieszczady

 Czas trwania: 1 dzień

 Termin: Dla grup zorganizowanych w każdym terminie.

 Cena: PLN 15

 

Zapraszamy grupy szkolne na przejście piesze przez bieszczadzkie połoniny prowadzone przez zawodowego przyrodnika. Podczas wędrówki prowadzący wyjaśni na czym polega fenomen tego piętra roślinno-klimatycznego, które w całości leży na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się także o innych przyrodniczych rzadkościach, które wyróżniają Bieszczady na tle innych gór Polski i Europy. W tym celu zostaną także wykorzystane informacje opisujące poszczególne przystanki ścieżek dydaktycznych jakie istnieją na terenie parku. Idealną porą do przeprowadzenia takich zajęć jest wiosna (szczególnie maj i czerwiec).

Rezerwacja i pytania.

 

W planie
Rzadkie rośliny połonin

W Bieszczadach występuje około 30 gatunków roślin wschodnio- karpackich, których prawie w ogóle nie spotyka się w innych częściach polskich gór. Są to między innymi takie rośliny kwiatowe jak fiołek dacki, goździk skupiony, wężymord górski, czy też pszeniec biały.

a także
Unikatowy układ pięter roślinnych

Bieszczady na tle innych gór wyróżniają się ciekawym układem pięter roślinno-klimatycznych. W przeciwieństwie do innych naszych gór górna granica lasu leży bardzo nisko i brakuje piętra regla górnego i kosodrzewiny.

Pakiet Srebrny Transport Cena*
Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przejście górskie wzdłuż jednej ze ścieżek dydaktycznych parku, poznawanie przyrody bieszczadzkich połonin własny 15 zł
z transp. od 39 zł **

 

Pakiet Złoty Transport Cena*
Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przejście górskie wzdłuż jednej ze ścieżek dydaktycznych parku, poznawanie przyrody połonin, multimedialna prezentacja podsumowująca po dojeździe na miejsce zakwaterowania, materiały zdjęciowe z opisem najważniejszych elementów przyrodniczych z wycieczki własny 25 zł
z transp. od 45 zł **

 

Pakiet Platynowy (dla grup max 15 osób) Transport Cena
Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przejście górskie wzdłuż jednej ze ścieżek dydaktycznych parku, przeprowadzenie zajęć edukacyjnych przez zawodowego przyrodnika, multimedialna prezentacja podsumowująca po dojeździe na miejsce zakwaterowania, materiały zdjęciowe z opisem najważniejszych elementów przyrodniczych z wycieczki własny 55 zł
z transp. od 95 zł **

* Kalkulacja dla grupy 49 osób.
** Przy dalekich dojazdach na miejsce wycieczki cena może nieznacznie ulec zmianie.

 

Pakiet srebrny

1. Spotkanie z przewodnikiem górskim.
2. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
3. Przejście wybraną ścieżką dydaktyczną wzdłuż szlaku górskiego (4-6 godz.).
4. Zejście z gór.
5. Powrót do miejsca zakwaterowania

 

Pakiet złoty

1. Spotkanie z przewodnikiem górskim.
2. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
3. Przejście wybraną ścieżką dydaktyczną wzdłuż szlaku górskiego (4-6 godz).
4. Zejście z gór.
5. Powrót do miejsca zakwaterowania.
6. Multimedialna prezentacja podsumowująca z omówieniem najważniejszych elementów przyrodniczych poznanych podczas wycieczki.

 

Pakiet platynowy

1. Spotkanie z przewodnikiem górskim.
2. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
3. Aktywne zajęcia na wybranej ścieżce dydaktycznej wzdłuż szlaku górskiego (4-6 godz.) z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych.
4. Zejście z gór.
5. Powrót do miejsca zakwaterowania.
6. Multimedialna prezentacja podsumowująca z omówieniem najważniejszych elementów przyrodniczych poznanych podczas wycieczki.

Pakiet srebrny

Transport (jeśli dotyczy), opieka zawodowego przyrodnika z licencją przewodnika górskiego,  ubezpieczenie, bilety wstępów do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, opłaty parkingowe

Pakiet złoty

Transport (jeśli dotyczy), opieka zawodowego przyrodnika z licencją przewodnika górskiego,  ubezpieczenie, bilety wstępów do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, opłaty parkingowe, prezentacja multimedialna, materiały zdjęciowe z opisem w formie elektronicznej

Pakiet platynowy

Transport (jeśli dotyczy), opieka zawodowego przyrodnika z licencją przewodnika górskiego,  ubezpieczenie, bilety wstępów do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, opłaty parkingowe, aktywne zajęcia na wybranej ścieżce dydaktycznejprezentacja multimedialna, materiały zdjęciowe z opisem w formie elektronicznej

Ubezpieczenie NNW

Nasi klienci standardowo ubezpieczani są od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na kwotę 10 000 zł.

 

Ubezpieczenie

OWU

Ogólne Warunki Ubezpieczenia dla wycieczek krajowych znajdują się w linku poniżej

Pobierz PDF

Dlaczego warto wybrać nas?

Profesjonalizm
Nasi przewodnicy to specjaliści w swoich dziedzinach! Pełni zapału pasjonaci, autorzy przewodników, krajoznawcy i poszukiwacze ciekawych historii.
Bezpieczeństwo
Najważniejsze dla nas jest Twoje bezpieczeństwo. Zawsze ubezpieczamy naszych klientów, dajemy możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, w tym także od kosztów rezygnacji z podróży.
Wygoda
Korzystamy tylko z usług sprawdzonych przewoźników, autokary są klimatyzowane, podobnie jak busy. Dbamy o estetykę środków transportu, z których korzystamy.
Miłe wspomnienia
Zawsze robimy zdjęcia z naszymi grupami, a diaporamy z tymi zdjęciami i podkładem muzycznym przekazujemy grupie.
Lojalność
Doceniamy stałych klientów. Nasi stali klienci mogą liczyć na upusty i rabaty, organizując przyszłe wycieczki.
Elastyczność
Nasze wycieczki są szyte na Twoją miarę. Zawsze dajemy możliwość modyfikacji planu lub usług w celu obniżenia kosztów lub podwyższenia standardów. Wystarczy że nas o to zapytasz!
Zadowolenie
Czy w pogodę czy w niepogodę na naszych wycieczkach zawsze panuje dobra atmosfera!
Jesteśmy dla Ciebie
Dla nas to Ty i Twoje potrzeby są najważniejsze. Przekonaj się sam!

Wybierając się na wycieczkę górską pamiętaj:

Mierz siły na zamiary:

Grupom starszym oraz o słabszej kondycji zaproponujemy krótsze przejście. Zawsze można przyjechać w Bieszczady za rok i zdobyć najwyższe szczyty!

Pamiętaj, że każde góry – nawet niskie – są groźne. Dlatego:

Zabierz ze sobą odpowiednią odzież (przeciwdeszczowa, przeciwwietrzna), będziesz potrzebował sił do wędrówki (nie zapomnij o czymś do jedzenia i wodzie), przy pierwszych oznakach niebezpiecznej pogody lepiej zrezygnować niż ryzykować zdrowiem lub życiem.

Bieszczady są dla wszystkich! Pamiętaj, aby zostawić je takimi, jakie chciałbyś je widzieć. Nie śmieć, nie zrywaj chronionych roślin, nie schodź ze szlaku!

 

Widok z Połoniny Wetlińskiej

Widok z Połoniny Wetlińskiej

Krok 1

Przygotuj swoje dane i skontaktuj się z nami telefonicznie, przez Skypa lub mailowo w celu dokonania rezerwacji.

 

Krok 2

Dane do rezerwacji:
Imię i nazwisko
Adres zamieszkania
PESEL lub data urodzenia
Telefon kontaktowy

Krok 3

Potwierdzamy rezerwację miejsca i wysyłamy wszystkie potrzebne informacje.

Grupy zorganizowane

W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez Skypa w celu szczegółowej informacji o procesie rezerwacji.

 

 

 

Skype: od 9:00 do 17:00
Tryb SkypeMe?!

Dane kontaktowe

BTK PAWUK

Telefon: +48 721 215 453

Email: anna@wycieczki-bieszczady.pl

Podobne wycieczki