Wycieczki przyrodnicze

ptak6

Birdwatching dla początkujących – NOWOŚĆ 2013! Tylko u nas

 Cel podróży: Bieszczady, Pogórza

 Czas trwania: 1 dzień

 Termin: Dla grup zorganizowanych w każdym terminie.

 Cena: PLN 35

?Birdwatching? czyli po polsku ?obserwowanie ptaków? to coraz popularniejsza także w naszym kraju forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zapraszamy na nieforsowną wycieczkę przyrodniczą połączoną z nauką rozpoznawania pospolitych oraz rzadkich gatunków ptaków występujących w Bieszczadach. Uczestniczyć w niej może każdy – także osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lornetką i atlasem do oznaczania ptaków. Proponujemy kilkugodzinne wycieczki dla dorosłych i starszej młodzieży, połączone z nauką rozpoznawania ptaków na podstawie ubarwienia, sylwetki, sposobu lotu, zachowania  oraz głosów. W trakcie jednej takiej wyprawy każdy może poznać od 20 do 50 gatunków!

Rezerwacja i pytania.
W planie
Oznaczanie ptaków

W niewielu miejscach Europy wystę- puje tak dużo orlików krzykliwych, puszczyków uralskich czy derkaczy. W maju bieszczadzka ptasia wiosna rusza już na całego! Do oznaczania ptaków wykorzystamy atlasy i lornetki o różnych powiększeniach.

a także
Nagrywanie ptasich dźwięków

Początkującym obserwatorom może to się wydać dziwne, ale często łatwiej jest oznaczyć niektóre gatunki ptaków na podstawie wydawanych przez nie głosów niż na podstawie ich wyglądu! Dlatego podczas naszej wycieczki będziemy także korzystać z rejestra- tora dźwięku.

Pakiet Srebrny  Cena*
Nauka rozpoznawania ptaków prowadzona przez zawodowego przyrodnika (ornitologa) z wykorzystaniem różnego typu lornetek i rejestratora dźwięków 35 zł

 

Pakiet Złoty  Cena*
Nauka rozpoznawania ptaków prowadzona przez zawodowego przyrodnika (ornitologa) z wykorzystaniem różnego typu lornetek i rejestratora dźwięków, materiały dźwiękowe z opisem nagranych podczas wycieczki głosów ptaków 40 zł

 

Pakiet Platynowy  Cena*
Nauka rozpoznawania ptaków prowadzona przez zawodowego przyrodnika (ornitologa) z wykorzystaniem różnego typu lornetek i rejestratora dźwięków, multimedialna prezentacja przed rozpoczęciem zajęć, materiały dźwiękowe z opisem nagranych podczas wycieczki głosów ptaków 55 zł

* Kalkulacja dla grupy 15 osób.

 

Pakiet srebrny

1. Spotkanie z przyrodnikiem (ornitologiem) ? możliwie jak najwcześniej rano, najlepiej przed godziną 8.00.
2. Krótkie wprowadzenie do tematu wycieczki – ogólne informacje o tym jak obserwować i oznaczać ptaki oraz o zasadach korzystania z lornetek.
3. Przejście piesze i nauka rozpoznawania spotkanych ptaków na podstawie ich wyglądu oraz głosów (3-4 godziny).
4. Zakończenie wycieczki.

Pakiet złoty

1. Spotkanie z przyrodnikiem (ornitologiem) ? możliwie jak najwcześniej rano, najlepiej przed godziną 8.00
2. Krótkie wprowadzenie do tematu wycieczki – ogólne informacje o tym jak obserwować i oznaczać ptaki oraz o zasadach korzystania z lornetek.
3. Przejście piesze i nauka rozpoznawania spotkanych ptaków na podstawie ich wyglądu oraz głosów (3-4 godziny).
4. Nagrywanie ptasich głosów przy pomocy rejestratora dźwięków.
5. Zakończenie wycieczki.

Pakiet platynowy

1. Spotkanie z przyrodnikiem (ornitologiem) i multimedialna prezentacja na temat ogólnych zasad obserwowania i oznaczania ptaków oraz korzystania z lornetek (wieczorem w dniu poprzedzającym wycieczkę).
2. Przejście piesze (możliwie jak najwcześniej rano, najlepiej przed godziną 8.00) i nauka rozpoznawania spotkanych ptaków na podstawie ich wyglądu oraz głosów (3-4 godziny).
3. Nagrywanie ptasich głosów przy pomocy rejestratora dźwięków.
4. Zakończenie wycieczki.

Pakiet srebrny

Prowadzenie wycieczki przez zawodowego przyrodnika (ornitologa), ubezpieczenie, możliwość korzystania z lornetek

Pakiet złoty

Prowadzenie wycieczki przez zawodowego przyrodnika (ornitologa), ubezpieczenie, możliwość korzystania z lornetek, rejestrowanie ptasich dźwięków, materiały dźwiękowe z opisem w formie elektronicznej

Pakiet platynowy

Prowadzenie wycieczki przez zawodowego przyrodnika (ornitologa), ubezpieczenie, możliwość korzystania z lornetek, rejestrowanie ptasich dźwięków, wprowadzająca prezentacja multimedialna, materiały dźwiękowe z opisem w formie elektronicznej

Ubezpieczenie NNW

Nasi klienci standardowo ubezpieczani są od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na kwotę 10 000 zł.

 

Ubezpieczenie

OWU

Ogólne Warunki Ubezpieczenia dla wycieczek krajowych znajdują się w linku poniżej

Pobierz PDF

Dlaczego warto wybrać nas?

Profesjonalizm
Nasi przewodnicy to specjaliści w swoich dziedzinach! Pełni zapału pasjonaci, autorzy przewodników, krajoznawcy i poszukiwacze ciekawych historii.
Bezpieczeństwo
Najważniejsze dla nas jest Twoje bezpieczeństwo. Zawsze ubezpieczamy naszych klientów, dajemy możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, w tym także od kosztów rezygnacji z podróży.
Wygoda
Korzystamy tylko z usług sprawdzonych przewoźników, autokary są klimatyzowane, podobnie jak busy. Dbamy o estetykę środków transportu, z których korzystamy.
Miłe wspomnienia
Zawsze robimy zdjęcia z naszymi grupami, a diaporamy z tymi zdjęciami i podkładem muzycznym przekazujemy grupie.
Lojalność
Doceniamy stałych klientów. Nasi stali klienci mogą liczyć na upusty i rabaty, organizując przyszłe wycieczki.
Elastyczność
Nasze wycieczki są szyte na Twoją miarę. Zawsze dajemy możliwość modyfikacji planu lub usług w celu obniżenia kosztów lub podwyższenia standardów. Wystarczy że nas o to zapytasz!
Zadowolenie
Czy w pogodę czy w niepogodę na naszych wycieczkach zawsze panuje dobra atmosfera!
Jesteśmy dla Ciebie
Dla nas to Ty i Twoje potrzeby są najważniejsze. Przekonaj się sam!

Co ze sobą zabrać na obserwacje ptaków: 

nieprzemakalne obuwie trekingowe, ochraniacze na spodnie (będziemy wychodzić rano, może być rosa i trawa może być jeszcze mokra, możemy też wędrować po leśnych błotnistych drogach), kurtkę przeciwdeszczową (najlepiej w pastelowych, a nie jaskrawych kolorach), suchy prowiant, wodę

Obserwacje bieszczadzkich ptaków

ptak3

Krok 1

Przygotuj swoje dane i skontaktuj się z nami telefonicznie, przez Skypa lub mailowo w celu dokonania rezerwacji.

 

Krok 2

Dane do rezerwacji:
Imię i nazwisko
Adres zamieszkania
PESEL lub data urodzenia
Telefon kontaktowy

Krok 3

Potwierdzamy rezerwację miejsca i wysyłamy wszystkie potrzebne informacje.

Grupy zorganizowane

W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez Skypa w celu szczegółowej informacji o procesie rezerwacji.

 

 

 

Skype: od 9:00 do 17:00
Tryb SkypeMe?!

Dane kontaktowe

BTK PAWUK

Telefon: +48 721 215 453

Email: anna@wycieczki-bieszczady.pl

Podobne wycieczki