Zielona Szkoła w Bieszczadach | Pakiet kultura

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET KULTURA


Kultura Karpat a wraz z nimi Bieszczadów, to tygiel wielu barwnych narodowości, wyznań i historii. Same tylko Bieszczady leżały na styku kultury wschodu i zachodu. Do pokazania Wam mamy drewniane cerkwie przesiąknięte dymem świec żertywnych, które podziwia cała Europa, ruiny klasztorów i górskich zamków. Sami spróbujecie swoich sił w karpackich rzemiosłach i poznacie kilku inspirujących artystów. Spróbujecie dmuchania szkła, a w trakcie warsztatów nauczycie się rysować na piasku. W skansenie zobaczycie jak kiedyś żyli dawni mieszkańcy Bieszczadów. Podczas wizyty w bacówce zakosztujecie smaku bieszczadzkich serów. Poznacie Bieszczady wszystkimi zmysłami!
Karpaty to miejsce inspiracji!

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY

Dzień 1


Pokazy dmuchania szkła
+ Sanok – skarbiec Bieszczadów

skansen-w-sanoku-wycieczki-bieszczady_

 


 1. Wyjazd z miejsca zamieszkania w kierunku Bieszczadów.
 2. Spotkanie z przewodnikiem w Rymanowie.
 3. Zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego Sabina – pokaz dmuchania szkła! Śmiałkowie będą mogli spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce.
 4. Przejazd do Sanoka i zwiedzanie jednego z dwóch muzeów: skansenu czyli Muzeum Budownictwa Ludowego lub Muzeum Historycznego w sanockim zamku z wyjątkowymi kolekcjami ikon i dzieł Zdzisława Beksińskiego.
 5. Spacer zagórską via dolorosa do ruin klasztoru Karmelitów Bosych z 22- metrową wieżą widokową, z której rozpościera się piękna panorama Gór Słonnych i doliny rzeki Osława
 6. Przejazd do ośrodka noclegowego i zakwaterowanie.
 7. Obiadokolacja i czas wolny na terenie ośrodka – możliwość korzystania z infrastruktury rekreacyjnej.
 8. Nocleg.

Dzień 2


Bieszczadzkie morze i połoniny
+ bitwa kolorów

zielona-szkola-bieszczady-3-dni-10_

 


 1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.
 2. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego – podróż urozmaicą opowieści o przyrodzie, historii regionu, ludziach, którzy kiedyś tu mieszkali.
 3. Wędrówka na najwyższy szczyt Bieszczadów czyli Tarnicę lub na Połoninę Wetlińską z najwyżej położonym schroniskiem – Chatka Puchatka.
 4. Wizyta w bacówce z bieszczadzkimi serami – bundz, feta, solan, oscypek, ser huculski czyli spotkanie z ostatnimi pasterzami.
 5. Przejazd do Soliny i spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej.
 6. Czas wolny na zakup pamiątek na „Bieszczadzkich krupówkach”.
 7. Warsztaty rysowania na piasku na specjalnie podświetlanych stołach.
 8. Obiadokolacja i chwila odpoczynku po całodniowej wycieczce.
 9. Festiwal kolorów czyli bitwa na kolorowe proszki, z której zdjęcia będą wspaniałą pamiątką.
 10. Nocleg.

Dzień 3


Gra terenowa
– poszukiwanie skarbów

gra-terenowa-wycieczka-szkolna-bieszczady_

 


 1. Śniadanie i czas na pakowanie się.
 2. Wykwaterowanie z ośrodka.
 3. Spotkanie z instruktorami, którzy towarzyszyć Wam będą podczas gry terenowej.
 4. Omówienie zasad gry terenowej, podział na drużyny i rozdanie map.
 5. Zapoznanie się ze sprzętem niezbędnym do przejścia gry terenowej m.in. GPS, kompasy, wykrywacze metalu, saperki. Część sprzętu jest ukryta na trasie gry.
 6. START GRY TERENOWEJ – poszukiwanie właściwej drogi i szyfru do otwarcia skarbu.
 7. Otwieranie kuferków z upominkami na czas – zawartość kuferka jest Wasza!Pożegnanie z Bieszczadami i droga powrotna do miejsca zamieszkania.
 8. Obiad i rozdanie nagród dla najaktywniejszych uczestników wycieczki szkolnej w Bieszczady.
 9. Pożegnanie z Bieszczadami i droga powrotna do miejsca zamieszkania.

CENNIK WYCIECZKI SZKOLNEJ W BIESZCZADY


 

W cenie wycieczki:

2 x NOCLEG, 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x obiad, opieka instruktorów oraz przewodnika każdego dnia, realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów, warsztaty malowania na piasku, bitwa kolorów, gra terenowa, ognisko/dyskoteka/Bumper Ball, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu (na życzenie Klienta organizujemy transport z każdego miejsca w Polsce)

 

CENA program 3-dniowy:

329 zł /osoba

realizacja przy minimum

40 osobach  + 2 opiekunów bezpłatnie

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI SZKOLNEJ
W BIESZCZADY – PROGRAM 3 DNI KULTURA


 

CENNIK


przy mniejszych grupach

35 uczniów  (+3)      339 zł/osoba

30 uczniów (+3)       349 zł/osoba 

25 uczniów (+2)       359 zł/osoba


PROCES REZERWACJI 

1. FORMULARZ REZERWACJI 

Po akceptacji programu wycieczki prosimy o wypełnienie FORMULARZA WSTĘPNEJ REZERWACJI WYCIECZKI (do pobrania tutaj), na podstawie którego przygotowujemy umowę o organizację imprezy turystycznej – wycieczki krajoznawczej.

2. UMOWA 

Ostatecznym potwierdzeniem przyjęcia zamówienia jest umowa podpisana między Biurem Podróży PAWUK a Zamawiającym (najczęściej szkoła), która określa wszystkie warunki realizacji wycieczki, w tym warunki płatności i regulamin (Ogólne warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych realizowanych przez BP PAWUK).

3. PŁATNOŚĆ

Szczegóły płatności określa umowa. Zwykle zaliczkę w wysokości 30% należy wpłacić do 7 dni od daty podpisania umowy (nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki), zaś pozostałą kwotę nie później niż 7 dni przed wyjazdem. Wpłaty dokonywane są na podstawie faktur VAT marża wystawionych przez BP PAWUK.


WYCIECZKI SZKOLNE Z BIUREM PODRÓŻY PAWUK!

GWARANCJA UDANEJ WYCIECZKI!

NASZ CEL: TWOJE ZADOWOLENIE!

Przywiązujemy ogromną wagę do organizacji wycieczki! Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej kadrze wszystko dopinamy na ostatni guzik! Gwarantujemy zadowolenie z wycieczki dzięki wprowadzeniu wewnętrznych wysokich standardów jakości. Mamy bardzo indywidualne podejście do każdej grupy – program każdej wycieczki może być zmieniony według sugestii i życzenia Zamawiającego.

PROFESJONALNA OPIEKA!

Podczas każdego punktu programu zapewniamy opiekę licencjonowanego przewodnika lub instruktorów, które gwarantują jakość i bezpieczeństwo. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Przewodnicy i instruktorzy nie są prawnymi opiekunami grupy. Opiekunom zapewniamy nocleg i wyżywienie bezpłatnie.

RÓŻNORODNY PROGRAM!

Odpoczniesz nie tylko ciałem, ale i duszą! Program wycieczki szkolnej będzie połączeniem aktywnej turystyki, która przynosi wytchnienie, doznań smaku, zapachu i dźwięku, które są charakterystyczne dla odwiedzanego regionu! W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu, jeśli umożliwi to pogoda.

UBEZPIECZENIE!

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą, oraz ubezpieczenie od kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki. Dodatkowo każdy uczestnik spływu pontonowego jest ubezpieczony w wariancie NNW + aktywności sportowe.

 

INNE PROPOZYCJE WYCIECZEK SZKOLNYCH W BIESZCZADY


Wycieczki szkolne w Bieszczady program przygoda 3 dniWycieczka szkolna w Bieszczady program przyroda 3 dni/Wycieczki szkolne w Bieszczady program przygoda 5 dniZielona Szkoła w Bieszczadach program przyroda 5 dniWycieczki szkolne w Bieszczady program kultura 5 dni