Pięć rezerwatów w pigułce

Na niewielkim obszarze leżącym pomiędzy szczytami Czulnia (inaczej Patrola) i Grodzisko (inaczej Horodyszcze) w malowniczej dolinie Sanu, w odległości zaledwie kilku kilometrów od siebie znajduje się aż pięć rezerwatów przyrody ! Chronią one m.in. stanowiska rzadkich roślin, dobrze zachowane lasy liściaste oraz ostoje dzikich zwierząt i ptaków. Z uwagi na wysokie walory przyrodnicze teren ten został także włączony do sieci NATURA 2000 pod nazwą ?Dorzecze Górnego Sanu?. Jednym z jego głównych zadań jest ochrona stanowisk rzadkich gatunków ryb słodkowodnych ( m.in. głowacza białopłetwego, różanki, brzanki, bolenia, kiełba Kesslera). Wiosenna (kwiecień ? czerwiec) wędrówka przez rezerwat ?Przełom Sanu pod Grodziskiem? może stanowić doskonałą lekcję przyrody ? rozpoznawanie w warunkach naturalnych pospolitych, ale też chronionych gatunków kwiatowych roślin leśnych.

W planie
Pięć rezerwatów przyrody

Przyroda tej części doliny Sanu chroniona jest aż przez pięć rezerwatów:  Bobry w Uhercach, Koziniec, Grąd w Średniej Wsi, Przełom Sanu pod Grodziskiem oraz Nad jeziorem Myczkowieckim.

a także
Rośliny wiosennego lasu

Porastające zbocza doliny naturalne lasy liściaste stanowią doskonałe siedliska dla różnorodnych roślin kwiatowych ? od pospolitych przylaszczek po rzadkie lulecznice kraińskie.

 

Pakiet Srebrny Transport Cena*
Przejście piesze przez wybrane rezerwaty przyrody w dolinie Sanu w okolicach Jeziora Myczkowieckiego – prowadzenie zajęć przez zawodowego biologa (oznaczanie spotkanych roślin i ptaków) własny 15 zł
z transp. od 30 zł **

 

Pakiet Złoty Transport Cena*
Przejście piesze przez wybrane rezerwaty przyrody w dolinie Sanu w okolicach Jeziora Myczkowieckiego – prowadzenie zajęć przez zawodowego biologa (oznaczanie spotkanych roślin i ptaków), zwiedzanie kolekcji przeszło 150 miniatur drewnianych cerkwi i kościołów karpackich oraz Ogrodu Biblijnego własny 20 zł
z transp. od 40 zł **

 

Pakiet Platynowy (grupa max 15 osób) Transport Cena
Przejście piesze przez wybrane rezerwaty przyrody w dolinie Sanu w okolicach Jeziora Myczkowieckiego, zajęcia edukacji przyrodniczej prowadzone przez zawodowego biologa (m.in. oznaczanie kwiatowych roślin runa leśnego), prezentacja multimedialna na podsumowanie, materiały zdjęciowe z opisem najważniejszych elementów przyrodniczych poznanych podczas wycieczki własny 55 zł
z transp. od 90 zł **

* Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 

Pakiet srebrny

1. Spotkanie z przewodnikiem ? przyrodnikiem (Myczkowce/Zwierzyń lub inne ustalone miejsce)

2. Przejście piesze szlakiem spacerowym wzdłuż doliny Sanu i Jeziora Myczkowieckiego (4-5 godzin) połączone z oznaczaniem spotkanych na trasie roślin, ptaków oraz innych ciekawych zwierząt.

3. Zakończenie wycieczki.

Pakiet złoty

1. Spotkanie z przewodnikiem ? przyrodnikiem (Myczkowce/Zwierzyń lub inne ustalone miejsce)

2. Zwiedzanie kolekcji przeszło 150 miniatur drewnianych cerkwi i kościołów karpackich oraz Ogrodu Biblijnego (Centrum Kultury Ekumenicznej CARITAS w Myczkowcach)

3. Przejście piesze szlakiem spacerowym wzdłuż doliny Sanu i Jeziora Myczkowieckiego (4-5 godzin) połączone z oznaczaniem spotkanych na trasie roślin, ptaków oraz innych ciekawych zwierząt.

4. Zakończenie wycieczki.

Pakiet platynowy

1. Spotkanie z przewodnikiem ? przyrodnikiem (Myczkowce/Zwierzyń lub inne ustalone miejsce)

2. Przejście piesze szlakiem spacerowym wzdłuż doliny Sanu i Jeziora Myczkowieckiego (4-5 godzin)

3. Zajęcia edukacji przyrodniczej ? oznaczanie kwiatowych roślin runa leśnego

4. Przejazd do miejsca zakwaterowania grupy.

5. Multimedialna prezentacja podsumowująca z omówieniem najważniejszych roślin oraz innych  elementów przyrodniczych poznanych podczas wycieczki.

Pakiet srebrny

Transport (jeśli dotyczy), prowadzenie wycieczki przez zawodowego przyrodnika, ubezpieczenie

Pakiet złoty

Transport (jeśli dotyczy), prowadzenie wycieczki przez zawodowego przyrodnika, ubezpieczenie, opłaty związane ze zwiedzaniem Centrum Kultury Ekumenicznej CARITAS w Myczkowcach

Pakiet platynowy

Transport (jeśli dotyczy), zajęcia edukacji przyrodniczej prowadzone przez zawodowego biologa, ubezpieczenie, prezentacja multimedialna, dostarczenie materiałów zdjęciowych z opisem najważniejszych elementów przyrodniczych poznanych podczas wycieczki

Ubezpieczenie NNW

Nasi klienci standardowo ubezpieczani są od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na kwotę 10 000 zł.

 

Ubezpieczenie

OWU

Ogólne Warunki Ubezpieczenia dla wycieczek krajowych znajdują się w linku poniżej

Pobierz PDF

Dlaczego warto wybrać nas?

Profesjonalizm
Nasi przewodnicy to specjaliści w swoich dziedzinach! Pełni zapału pasjonaci, autorzy przewodników, krajoznawcy i poszukiwacze ciekawych historii.
Bezpieczeństwo
Najważniejsze dla nas jest Twoje bezpieczeństwo. Zawsze ubezpieczamy naszych klientów, dajemy możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, w tym także od kosztów rezygnacji z podróży.
Wygoda
Korzystamy tylko z usług sprawdzonych przewoźników, autokary są klimatyzowane, podobnie jak busy. Dbamy o estetykę środków transportu, z których korzystamy.
Miłe wspomnienia
Zawsze robimy zdjęcia z naszymi grupami, a diaporamy z tymi zdjęciami i podkładem muzycznym przekazujemy grupie.
Lojalność
Doceniamy stałych klientów. Nasi stali klienci mogą liczyć na upusty i rabaty, organizując przyszłe wycieczki.
Elastyczność
Nasze wycieczki są szyte na Twoją miarę. Zawsze dajemy możliwość modyfikacji planu lub usług w celu obniżenia kosztów lub podwyższenia standardów. Wystarczy że nas o to zapytasz!
Zadowolenie
Czy w pogodę czy w niepogodę na naszych wycieczkach zawsze panuje dobra atmosfera!
Jesteśmy dla Ciebie
Dla nas to Ty i Twoje potrzeby są najważniejsze. Przekonaj się sam!

Wybierając się na wycieczkę górską pamiętaj:

Mierz siły na zamiary:

Grupom starszym oraz o słabszej kondycji zaproponujemy krótsze przejście. Zawsze można przyjechać w Bieszczady za rok i zdobyć najwyższe szczyty!

Pamiętaj, że każde góry – nawet niskie – są groźne. Dlatego:

Zabierz ze sobą odpowiednią odzież (przeciwdeszczowa, przeciwwietrzna), będziesz potrzebował sił do wędrówki (nie zapomnij o czymś do jedzenia i wodzie), przy pierwszych oznakach niebezpiecznej pogody lepiej zrezygnować niż ryzykować zdrowiem lub życiem.

Bieszczady są dla wszystkich! Pamiętaj, aby zostawić je takimi, jakie chciałbyś je widzieć. Nie śmieć, nie zrywaj chronionych roślin, nie schodź ze szlaku!

 

Widok z Połoniny Wetlińskiej

Widok z Połoniny Wetlińskiej

Krok 1

Przygotuj swoje dane i skontaktuj się z nami telefonicznie, przez Skypa lub mailowo w celu dokonania rezerwacji.

 

Krok 2

Dane do rezerwacji:
Imię i nazwisko
Adres zamieszkania
PESEL lub data urodzenia
Telefon kontaktowy

Krok 3

Potwierdzamy rezerwację miejsca i wysyłamy wszystkie potrzebne informacje.

Grupy zorganizowane

W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez Skypa w celu szczegółowej informacji o procesie rezerwacji.

 

 

 

Skype: od 9:00 do 17:00
Tryb SkypeMe?!

Dane kontaktowe

BTK PAWUK

Telefon: +48 721 215 453

Email: anna@wycieczki-bieszczady.pl