Bieszczadzkie nocne poszukiwania

Wieczór i noc to doskonałe pory do tropienia ptaków, które od zawsze uchodziły za symbol mądrości i tajemniczości, a nasza wiedza o nich ciągle jest niepełna – czyli sów. Bieszczady i przyległe pogórza karpackie mają się czym pochwalić, ponieważ występują tutaj 8 z 13 europejskich gatunków tych ciekawych ptaków. Począwszy od najmniejszej sowy naszego kontynentu czyli sóweczki, a skończywszy na największej ? puchaczu. Jednak za prawdziwy ?sowi symbol? tej części Karpat należy uznać puszczyka uralskiego, który często stanowi najliczniejszą sową tutejszych lasów.

W planie
Najmniejsza sowa europejska

Poszukiwanie sóweczki (bo o niej mowa) rozpoczniemy jeszcze przed zachodem słońca, ponieważ jeszcze przy świetle dziennym zwinnie przemyka w koronach iglastych drzew polując głównie na małe ptaki.

a także
Puszczyk uralski

Duża sowa z długim ogonem i węglisto-czarnymi oczami , której długość ciała przekracza 0,5 metra, gnieździe się w dziuplach starych drzew, ale też chętnie zajmuje złamane duże pnie (tzw. złomy), głos przypominający nieco szczekanie psa najłatwiej jest usłyszeć wiosną i jesienią .

Pakiet Srebrny  Cena*
Wieczorne i nocne wyjście do lasu w celu wabienia i obserwacji sów, prowadzenie zajęć przez znanego bieszczadzkiego fotografika przyrody (laureata prestiżowego Wielkiego Konkursu Fotograficznego National  Geographic) 30 zł / os

 

Pakiet Złoty  Cena*
Wieczorne i nocne wyjście do lasu w celu wabienia i obserwacji sów, prowadzenie zajęć przez znanego bieszczadzkiego fotografika przyrody (laureata prestiżowego Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic), multimedialna prelekcja wprowadzająca na temat biologii i zwyczajów godowych bieszczadzkich sów 40 zł /os

 

Pakiet Platynowy  Cena*
Wieczorne i nocne wyjście do lasu w celu wabienia i obserwacji sów, prowadzenie zajęć przez znanego bieszczadzkiego fotografika przyrody (laureata prestiżowego Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic), zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego, multimedialna prelekcja wprowadzająca na temat biologii i zwyczajów godowych bieszczadzkich sów 50 zł / os

* Kalkulacja dla grupy 20 osób.

 

Pakiet srebrny

 • 1. Wieczorne spotkanie z prowadzącym wycieczkę (Ustrzyki Dolne lub inne ustalone miejsce).
 • 2. Krótkie wprowadzenie do tematu wycieczki – ogólne informacje o tym jak obserwować i oznaczać różne gatunki sów.
  3. Przejście piesze w celu wyszukiwania i obserwacji sów, rozpoznawanie różnych gatunków na podstawie ich głosów (3-4 godziny).
  4. Zakończenie wycieczki.

Pakiet złoty

 • 1. Przyjazd do Ustrzyk Dolnych
 • 2. Multimedialna prelekcja prowadzona przez bieszczadzkiego fotografika przyrody ? m.in. informacje na temat biologii i zwyczajów godowych bieszczadzkich sów  (1,5 godziny)
 • 3. Przejazd w teren i przejście piesze w celu wyszukiwania i obserwacji sów, rozpoznawanie różnych gatunków na podstawie ich głosów (3-4 godziny).
  4. Zakończenie wycieczki.

Pakiet platynowy

 • 1. Przyjazd do Ustrzyk Dolnych – zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego (z przewodnikiem BdPN)
 • 2. Multimedialna prelekcja prowadzona przez bieszczadzkiego fotografika przyrody ? m.in. informacje na temat biologii i zwyczajów godowych bieszczadzkich sów  (1,5 godziny)
 • 3. Przejazd w teren i przejście piesze w celu wyszukiwania i obserwacji sów, rozpoznawanie różnych gatunków na podstawie ich głosów (3-4 godziny).
  4. Zakończenie wycieczki.

Pakiet srebrny

Prowadzenie wycieczki przez pasjonata sów i fotografika przyrody, ubezpieczenie

Pakiet złoty

Prowadzenie wycieczki przez pasjonata sów i fotografika przyrody, multimedialna prelekcja wprowadzająca, ubezpieczenie

Pakiet platynowy

Prowadzenie wycieczki przez pasjonata sów i fotografika przyrody, opłaty związane ze zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego, multimedialna prelekcja wprowadzająca, ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW

Nasi klienci standardowo ubezpieczani są od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na kwotę 10 000 zł.

 

Ubezpieczenie

OWU

Ogólne Warunki Ubezpieczenia dla wycieczek krajowych znajdują się w linku poniżej

Pobierz PDF

Dlaczego warto wybrać nas?

Profesjonalizm
Nasi przewodnicy to specjaliści w swoich dziedzinach! Pełni zapału pasjonaci, autorzy przewodników, krajoznawcy i poszukiwacze ciekawych historii.
Bezpieczeństwo
Najważniejsze dla nas jest Twoje bezpieczeństwo. Zawsze ubezpieczamy naszych klientów, dajemy możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, w tym także od kosztów rezygnacji z podróży.
Wygoda
Korzystamy tylko z usług sprawdzonych przewoźników, autokary są klimatyzowane, podobnie jak busy. Dbamy o estetykę środków transportu, z których korzystamy.
Miłe wspomnienia
Zawsze robimy zdjęcia z naszymi grupami, a diaporamy z tymi zdjęciami i podkładem muzycznym przekazujemy grupie.
Lojalność
Doceniamy stałych klientów. Nasi stali klienci mogą liczyć na upusty i rabaty, organizując przyszłe wycieczki.
Elastyczność
Nasze wycieczki są szyte na Twoją miarę. Zawsze dajemy możliwość modyfikacji planu lub usług w celu obniżenia kosztów lub podwyższenia standardów. Wystarczy że nas o to zapytasz!
Zadowolenie
Czy w pogodę czy w niepogodę na naszych wycieczkach zawsze panuje dobra atmosfera!
Jesteśmy dla Ciebie
Dla nas to Ty i Twoje potrzeby są najważniejsze. Przekonaj się sam!

Co ze sobą zabrać: obuwie trekingowe, latarkę lub czołówkę, kurtkę przeciwdeszczową (najlepiej w pastelowych, a nie jaskrawych kolorach), suchy prowiant, wodę lub termos z herbatą

Widok z Połoniny Wetlińskiej

Widok z Połoniny Wetlińskiej

Krok 1

Przygotuj swoje dane i skontaktuj się z nami telefonicznie, przez Skypa lub mailowo w celu dokonania rezerwacji.

 

Krok 2

Dane do rezerwacji:
Imię i nazwisko
Adres zamieszkania
PESEL lub data urodzenia
Telefon kontaktowy

Krok 3

Potwierdzamy rezerwację miejsca i wysyłamy wszystkie potrzebne informacje.

Grupy zorganizowane

W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez Skypa w celu szczegółowej informacji o procesie rezerwacji.

 

 

 

Skype: od 9:00 do 17:00
Tryb SkypeMe?!

Dane kontaktowe

BTK PAWUK

Telefon: +48 721 215 453

Email: anna@wycieczki-bieszczady.pl