Wycieczka w Bieszczady| Bieszczady KLASYCZNIE 3 dni

  • Cel podróży:
  • Czas trwania: 3 days

Propozycja wycieczki w Bieszczady dla grup, które nasz region chcą odwiedzić po raz pierwszy. Pakiet najbardziej klasycznego zwiedzania Bieszczadów z wszystkimi najbardziej znanymi atrakcjami w Bieszczadach. Poznacie miejsca w Bieszczadach, które tworzą ich niepowtarzalny klimat, z dala od zgiełku i tłumów. Pokażemy Wam, dlaczego tak wiele osób wybierając się w Bieszczady zostawia tutaj serce, a niektórzy postanowili zapuścić korzenie. Wysłuchamy historii tych ciekawych bieszczadzkich osobliwości. Na szczycie połonin odetchniemy pełną piersią w przyjemnym zmęczeniu, na wypale węgla poczujemy delikatny bukowy dym, nad wodą Soliny posłuchamy śpiewu ptaków i sami zaśpiewamy przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem.

PROPOZYCJA WYCIECZKI DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH (minimum 15 osób).

Dostosowujemy zakres świadczeń do potrzeb grupy.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYCIECZKI – Bieszczady KLASYCZNIE w 3 dni


Dzień 1

Brama Bieszczadów

skansen-sanok-wyceczkibieszczady-29_


1. Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Sanoka.

2. Zwiedzanie Największego w Polsce Skansenu ? ponad 180 drewnianych chat, sadyb, domków i świątyń z terenu dawnych Bieszczadów – ostatni kawałek Bojkowszczyzny w Polsce.

3. Miasteczko Galicyjskie ? Wspaniała rekonstrukcja zabudowy w dawnych miasteczkach galicyjskich, znajdująca się na terenie skansenu w Sanoku.

4. Przejazd na sanocką starówkę: dziedziniec Zamku Królewskiego w Sanoku  z wieżą widokową skierowaną na dolinę Sanu i wzgórza Gór Słonnych. Spacer po rynku sanockiej starówki,  ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka i  kościół franciszkanów.

5. Czas wolny, podczas którego przewodnik pokaże miejsca, gdzie można zjeść regionalny obiad – np. warenyki hryczane, fuczki itp lub bardziej klasyczny obiad np. w restauracji Stary Kredens z kuchennych rewolucji Magdy Gessler.

6. Przejazd do Zagórza na Via Dolorosę Bieszczadzkich Artystów – gdzie każda stacja jest rzeźbą powstałą z rąk innego artysty.

7. Romantyczne ruiny klasztoru w Zagórzu z ogrodem klauzurowym i 22 metrową wieżą widokową na Dolinę rzeki Osławy.

8. Przejazd do obiektu noclegowego i zakwaterowanie.

9. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Bieszczadzki klasyk

ciuchcia-kolejka_


1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Przejazd Dużą obwodnicą Bieszczadzką do Majdanu – głównej stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej  i przejażdżka kolejką na trasie Majdan – Balnica – Majdan.

3. Wizyta w pracowni ikon – VeraIkon – warsztacie, w którym dowiemy się wszystkiego o pisaniu ikon oraz o bieszczadzkich legendach.

4. Wizyta w bacówce w Bieszczadzkim Parku Narodowym ? możliwość spróbowania górskich serów takich jak bundz, solan, ser huculski, redykołki czy oscypki.

5. Wycieczka górska na Połoninę Caryńską LUB Zagrodę Żubrów w Mucznem i spacer po torfowiskach wysokich. Dla grup seniorów polecamy przejścia po płaskim terenie np. do cerkwi w Łopience lub Bacówki Pod Małą Rawką.

6. Możliwość organizacji ogniska w Bieszczadzkim Parku Narodowym i spotkania z ostatnim w Bieszczadach muzykiem pasterskim (opcja dodatkowa).

 7. Przejazd przez Czarną – Polanę – Rajskie – Wołkowyję.

8. Wizyta na wypale węgla drzewnego – spotkanie i rozmowa ze smolarzami z Bieszczadów.

9. Wnętrze cerkiewki w Górzance – wspaniały ikonostas, jakiego próżno szukać w innym miejscach w Bieszczadach. Rustykalne płaskorzeźby tworzą wspaniałe ludowe arcydzieło.

10. Obiadokolacja i nocleg – możliwość zorganizowania regionalnej biesiady z muzykiem regionalnym (opcja dodatkowa)

Dzień 3

Zielone wzgórza nad Soliną

solina-statek-rejs-bieszczady-wycieczki_


1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Wykwaterowanie z ośrodka noclegowego.

3. Przejazd w okolice Zalewu Myczkowskiego.

4. Przechadzka w Dolinie Martwego Sanu do legendarnego Cudownego Źródełka w Zwierzyniu.

5. Spacer do górskiego rezerwatu na wzgórzu Koziniec z pięknym punktem widokowym na kamieniołomie w Bóbrce!

6. Zapora Solińska – spacer po koronie najwyższej tamy w Polsce.

7. Godzinny rejs statkiem po Zalewie Solińskim przy dźwiękach „zielonych wzgórz nad Soliną” lub wnętrze zapory solińskiej – zwiedzanie największej w Polsce zapory wodnej.

8. Czas wolny w Polańczyku – największym bieszczadzkim uzdrowisku, możliwość zamówienia obiadu w najlepszej restauracji regionalnej w Bieszczadach.

9. Hoczew – wizyta w Galerii w Piwnicy i rzeźby Zdzisława Pękalskiego (po galerii na ten moment oprowadza żona Pana Zdzisława).

10. Czas wolny w Słodkim Domku w Lesku – najlepszej cukierni w Bieszczadach.

11. Pożegnanie z Bieszczadami i wyjazd w drogę powrotną.

 

 

           ZIELEŃ

 NATURA

                                                                CISZA

 

TRASA WYCIECZKI

 

Dlaczego Warto nas wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

NOCLEG

Proponowany w cenie podstawowej ośrodek noclegowy to sprawdzony przez na Pensjonat z pokojami 2-3 osobowymi, każdy pokój ma własną , bardzo czysta łazienkę. Zawsze jednak przygotowując dla Państwa ofertę dajemy możliwość wyboru noclegu o wyższym standardzie – za dopłatą. Program który realizujemy jest już najwyższej jakości! Porównaj nas z konkurencją a sam się przekonasz!

RÓŻNORODNE PROGRAMY

Bieszczady mają wiele twarzy i każdy szuka w Bieszczadach innego rodzaju odpoczynku. Dlatego do wybory mam aż 4 propozycje: dla tych którzy odpoczywają w ruchu, tych, którzy wolą dla tych którzy podróżują zmysłami, spokój i kontakt z naturą, lub dla tych których podróżowanie dla zdobywania wiedzy.

ORGANIZUJEMY DLA WAS WIECZORY 

Zawsze  organizujemy dla Was zestaw do KARAOKE na wybrany wieczór. Są wśród piosenek bieszczadzkie szlagiery. Na pozostałe wieczory proponujemy inne atrakcje np. towarzystwo muzyka, kino pod chmurką, prelekcje z prawdziwymi dźwiękami pasterskich instrumentów w Bieszczadach, a nawet obserwację gwiazd – niewiarygodne przeżycie! W Bieszczadach mam Park Gwiezdnego Nieba.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI

„BIESZCZADY KLASYCZNIE W 3 DNI”

Esencja Bieszczadów w jednej 3-dniowej wycieczce.

CENA za 3 dniową wycieczkę po Bieszczadach:

jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, zależy od terminu, ilości osób, atrakcji i świadczeń, miejsca wyjazdu oraz klasy ośrodka noclegowego.

Cena zawiera: nocleg (x2), wyżywienie : śniadanie (x2), obiadokolacja (x2), usługa przewodnika 3 dni (pomimo ustawy deregulacyjnej korzystamy tylko z usług licencjonowanych przewodników turystycznych i górskich, których wiedza i doświadczenie jest gwarancją udanej wycieczki i Waszego bezpieczeństwa, PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI), ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu, biletów wstępów do obiektów

Bilety wstępów : ok 80 zł bilety normalne, ok 75 zł bilety ulgowe.

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 


TRANSPORT

Na życzenie grupy możemy także przygotować kompleksową ofertę z komfortowym busem lub autokarem dostosowanym do liczby uczestników. Transportu szukamy w pobliżu miejsca Państwa zamieszkania (miejsca rozpoczęcia wycieczki), tak aby koszty były najbardziej korzystne. Jeśli zaś posiadają Państwo zaprzyjaźnioną firmę transportową, z której usług korzystacie i organizujecie transport we własnym zakresie, my ze swojej strony gwarantujemy wyżywienie oraz zakwaterowanie dla kierowcy (kierowców).

Wieczorami proponujemy:


 

JAK ZAREZERWOWAĆ?


Kontakt i oferta

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__

ZAUFANE BIURO PODRÓŻY !

Biuro Podróży PAWUK
w 2016 roku zostało
nagrodzone STATUETKĄ 
Marszałka Województwa
Podkarpackiego!

 

INNE PROPOZYCJE WYCIECZEK W BIESZCZADY


 

Bieszczady-ze-Smakiem-3-dni Bieszczady-ze-Smakiem-5-dni         Bieszczady-z-przygodąBieszczady-z-przygodą-51         Bieszczady-natura-32Bieszczady-natura          Bieszczady-klasycznie