• atrakcje-bieszczady-dzieci

Wycieczka szkolna w Bieszczady | pakiet adrenalina 5 dni

 • Cel podróży:
 • Czas trwania: 5 days
 • Cena: 529PLN

Zapraszamy na 5-cio dniową wycieczkę szkolną w Bieszczady pełną adrenaliny, zabawy i przygody. Pakiet ADRENALINA skierowany jest do dzieci i młodzieży chcących poznać Bieszczady nie z okien autokaru, lecz płynąc pontonem szumiącą rzeką San w otoczeniu dziewiczej przyrody, czy podziwiając piękne panoramy bieszczadzkich połonin. Historię bieszczadzkich miejscowości pozwoli nam odkryć gra terenowa, podczas której będziecie musieli wykazać się pomysłowością, spostrzegawczością, tak by przechytrzyć przeciwników.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY
BIESZCZADY W 5 DNI – PAKIET ADRENALINA

Dzień 1


Szklane arcydzieła
+ Sanok ? skarbiec Bieszczadów

zwiedzanie-huty-szkla-wycieczka-szkolna-w-bieszczady_


 1. Wyjazd z miejsca zamieszkania w kierunku Bieszczadów.
 2. Przyjazd do Rymanowa i spotkanie z przewodnikiem.
 3. Zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego Sabina z pokazem dmuchania szkła ? tworzenia szklanych arcydzieł. Śmiałkowie będą mogli spróbować swoich sił w tym trudnym rzemiośle.
 4. Przejazd do Sanoka i zwiedzanie miasta, zwanego przez nas ?skarbcem Bieszczadów?. Spacer po starówce, wzgórzu zamkowym, z piękną panoramą na San. Przejście do Ławeczki Dobrego Wojaka Szwejka ? gdzie każdy łapie tę wesołą postać za nos.
 5. Spacer na platformę widokową na górze parkowej, z której rozpościera się piękny widok na całe miasto.
 6. Przejazd do Zagórza i spacer do ruin klasztoru Karmelitów Bosych z 22-metrową wieżą widokową i ogrodem klauzurowym, który wiosną i latem przepełniony jest świeżymi ziołami.
 7. Zakwaterowanie w ośrodku noclegowym i obiadokolacja.
 8. Czas wolny na terenie ośrodka i możliwość korzystania z infrastruktury rekreacyjnej dostępnej w ośrodku.
 9. Nocleg.

Dzień 2


Spływ pontonowy Sanem
+ zajęcia survivalu

splyw-pontonowy-bieszczady-san-7-1_


 1. Śniadanie i przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu pontonowego.
 2. Spotkanie z instruktorami, krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą.
 3. Zapoznanie się ze sprzętem, wybór 5-cio osobowych załóg pontonów, dobranie odpowiednich kamizelek asekuracyjnych.
 4. Spływ pontonowy Sanem pod okiem instruktora i ratownika na bezpiecznym odcinku rzeki w otoczeniu dzikiej przyrody ? z wody będą podrywać się stada kaczek, czaple szare, a nawet bociany czarne.
 5. Ognisko na brzegu rzeki ? posilimy się regionalnymi kiełbaskami przy trzaskającym ogniu.
 6. W drodze powrotnej spacer do rezerwatu przyrody ?Góra Sobień? z ruinami zamku rodu Kmitów. Z platformy widokowej rozciąga się piękny widok na dolinę Sanu, na pograniczu Gór Słonnych i Pogórza Bukowskiego.
 7. Kamień Leski ? zbudowany z piaskowca krośnieńskiego pomnik przyrody nieożywionej (w zależności od trasy spływu pontonowego mogą być zaproponowane inne atrakcje).
 8. Obiadokolacja i chwila na odpoczynek na terenie ośrodka.
 9. Noc przetrwania ? zajęcia survivalu z instruktorem, podczas których poznacie podstawy pierwszej pomocy, jak przetrwać w lesie, jak przefiltrować wodę.

Dzień 3


Gra terenowa
+ Bumper Ball

bumper_ball__


 1. Śniadanie i przejazd lub przejście (w zależności od miejsca zakwaterowania) na miejsce rozpoczęcia gry terenowej.
 2. Spotkanie z instruktorami i omówienie zasad obowiązujący podczas gry.
 3. Podział na drużyny i zapoznanie się z mapami i sprzętem, który potrzebny jest do przejścia gry, m.in. wykrywacze metalu, busole, odbiorniki GPS. Nie jest to jednak cały sprzęt, który będzie wykorzystywany podczas gry, pozostałe artefakty trzeba będzie odszukać na trasie.
 4. Start gry terenowej ? poszukiwanie właściwej drogi, rozwiązywanie łamigłówek i zagadek logicznych. Głównym celem będzie odnalezienie szyfru potrzebnego do otwarcia skarbu.
 5. Zakończenie rywalizacji czyli otwieranie kuferków z upominkami zamkniętymi na kłódkę z szyfrem, a wszystko to na czas! Zawartość kuferka jest Wasza!
 6. Zabawne rozgrywki w kulach Bumper Ball czyli mecze piłki nożnej w 5-cio osobowych drużynach ? będziecie biegać za piłką ?ubrani? w ogromne kule, wystawać Wam będą jedynie nogi. Strzelenie gola w takiej powietrznej bańce jest nie lada wyzwaniem.
 7. Obiadokolacja i czas wolny na terenie ośrodka.
 8. Ognisko lub dyskoteka.
 9. Nocleg.

Dzień 4


Bieszczadzkie połoniny
+ festiwal kolorów

polonina_


 1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem górskim.
 2. Przejazd trasą Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Podczas jazdy przewodnik przekaże najważniejsze informacje o ochronie przyrody w Bieszczadach, bezpiecznym poruszaniu się po górskich szlakach. Opowie o niezwykle ciekawej, ale i trudnej historii tego regionu i ludzi kiedyś tu mieszkających
 3. Wycieczka górska jedną z wybranych tras: na Tarnicę ? najwyższy szczyt polskich Bieszczadów (1346 m n.p.m.), Połoninę Caryńską lub Połoninę Wetlińską ze słynną Chatką Puchatka czyli najwyżej położonym w Bieszczadach schroniskiem.
 4. Wizyta w bacówce ze świeżymi serami spod bieszczadzkich połonin ? będzie okazja do spróbowania i zakupu ?oscypków, bundzu, serów huculskich?.
 5. Powrót do ośrodka noclegowego i obiadokolacja.
 6. Bitwa kolorów czyli bitwa na kolorowe proszki. Będziecie umorusani we wszystkich kolorach tęczy, a zdjęcia z tej zabawy będą pamiątką na lata i robią furorę na facebooku!
 7. Czas wolny i nocleg.

Dzień 5


Wycieczka do Krainy
Bieszczadzkich Jezior

wycieczki-w-bieszczady-rejs-statkiem-po-solinie_


 1. Śniadanie i wykwaterowanie z ośrodka.
 2. Spotkanie z przewodnikiem.
 3. Przejazd do Myczkowiec i krótka wizyta na małej zaporze wodnej na Jeziorze Myczkowieckim.
 4. Spacer szlakiem górskiego rezerwatu Koziniec do punktu widokowego na kamieniołomie w miejscowości Bóbrka, skąd rozpościera się piękny widok na dwie tafle bieszczadzkich jezior i Bieszczady Wysokie.
 5. Przejazd do Soliny ? spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej. Jezioro Solińskie powstałe w wyniku wybudowania tamy jest największym sztucznym zbiornikiem w Polsce o pojemności niemal pół miliona metrów sześciennych wody (możliwość zwiedzenia wnętrza solińskiej elektrowni).
 6. Czas wolny na tzw. ?Bieszczadzkich Krupówkach?, który można wykorzystać na zakup pamiątek.
 7. Polańczyk ? krótkie zwiedzanie największego bieszczadzkiego uzdrowiska (możliwość godzinnego rejsu statkiem po Jeziorze Solińskim).
 8. Przystanek w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka z piękną panoramą Zalewu Solińskiego i otaczających je zielonych wzgórz.
 9. Wspólny obiad na zakończenie wycieczki szkolnej w Bieszczady i droga powrotna do domów.

OPCJE WYCIECZEK ZAGRANICZNYCH (do wyboru)


 

CENNIK WYCIECZKI SZKOLNEJ W BIESZCZADY
AKTYWNY PAKIET 5-DNIOWY


 

W cenie wycieczki:

4 x NOCLEG, 4 x śniadanie,  4 x obiadokolacja, 1 x obiad, 1 x ognisko na brzegu rzeki, opieka instruktorów oraz przewodnika każdego dnia wycieczki, realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów, spływ pontonowy, opieka ratownika i instruktora podczas spływu, BUMPER BALL, gra terenowa, zajęcia survivalu, ubezpieczenie (NNW + aktywności sportowe podczas spływu pontonowego), ognisko lub dyskoteka, opłaty parkingowe.

Cena nie zawiera: transportu (na życzenie Klienta organizujemy transport z każdego miejsca w Polsce)

CENA program 5-dniowy:

539 zł /osoba

realizacja przy minimum

40 osobach  + 4 opiekunów bezpłatnie

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI SZKOLNEJ
W BIESZCZADY – PROGRAM 5 DNI ADRENALINA


CENNIK


przy mniejszych grupach

35 uczniów  (+3)      549 zł/osoba

30 uczniów (+3)       565 zł/osoba 

25 uczniów (+2)       585 zł/osoba


PROCES REZERWACJI 

1. FORMULARZ REZERWACJI 

Po akceptacji programu wycieczki prosimy o wypełnienie FORMULARZA WSTĘPNEJ REZERWACJI WYCIECZKI (do pobrania tutaj), na podstawie którego przygotowujemy umowę o organizację imprezy turystycznej – wycieczki krajoznawczej.

2. UMOWA 

Ostatecznym potwierdzeniem przyjęcia zamówienia jest umowa podpisana między Biurem Podróży PAWUK a Zamawiającym (najczęściej szkoła), która określa wszystkie warunki realizacji wycieczki, w tym warunki płatności i regulamin (Ogólne warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych realizowanych przez BP PAWUK).

3. PŁATNOŚĆ

Szczegóły płatności określa umowa. Zwykle zaliczkę w wysokości 30% należy wpłacić do 7 dni od daty podpisania umowy (nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki), zaś pozostałą kwotę nie później niż 7 dni przed wyjazdem. Wpłaty dokonywane są na podstawie faktur VAT marża wystawionych przez BP PAWUK.


WYCIECZKI SZKOLNE Z BIUREM PODRÓŻY PAWUK!

GWARANCJA UDANEJ WYCIECZKI!

NASZ CEL: TWOJE ZADOWOLENIE!

Przywiązujemy ogromną wagę do organizacji wycieczki! Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej kadrze wszystko dopinamy na ostatni guzik! Gwarantujemy zadowolenie z wycieczki dzięki wprowadzeniu wewnętrznych wysokich standardów jakości organizacji wycieczek. Mamy bardzo indywidualne podejście do każdej wycieczki – plan każdej wycieczki może być zmieniony według sugestii i życzenia Zamawiającego.

PROFESJONALNA OPIEKA!

Podczas każdego punktu programu zapewniamy opiekę licencjonowanego przewodnika lub instruktorów, które gwarantują jakość i bezpieczeństwo. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Przewodnicy i instruktorzy nie są prawnymi opiekunami grupy. Opiekunom zapewniamy nocleg i wyżywienie bezpłatnie.

RÓŻNORODNY PROGRAM!

Odpoczniesz nie tylko ciałem, ale i duszą! Program wycieczki szkolnej będzie połączeniem aktywnej turystyki, która przynosi wytchnienie, doznań smaku, zapachu i dźwięku, które są charakterystyczne dla odwiedzanego regionu! W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu, jeśli umożliwi to pogoda.

UBEZPIECZENIE!

Uczniom oraz nauczycielom podczas wycieczek szkolnych standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą, oraz ubezpieczenie od kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki. Dodatkowo każdy uczestnik spływu pontonowego jest ubezpieczony w wariancie NNW + aktywności sportowe.

INNE PROPOZYCJE WYCIECZEK SZKOLNYCH W BIESZCZADY

Wycieczki szkolne w Bieszczady program przygoda 3 dniWycieczka szkolna w Bieszczady program przyroda 3 dni Wycieczki szkolne w Bieszczady program kultura 3 dniZielona Szkoła w Bieszczadach program przyroda 5 dni