Wycieczka na Słowację – Kopalnie Opali

 • Czas trwania: 1 day
 • Cena: 145PLN

SŁOWACJA to kraj, który kojarzymy z Tatrami i nartami. Jest to jednak duże uproszczenie i ten mały górzysty kraj skrywa dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Zapraszamy Was na wycieczkę na Słowację nieznaną, której cenne skarby są ukryte pod ziemią, do miast których wielonarodowa historia pozostawiła ślady widoczne po dziś dzień. Podczas tej wycieczki zobaczymy pamiątki II wojny światowej na Przełęczy Dukielskiej, mijając po drodze drewniane świątynie wschodnich obrządków Rusinów Karpackich. Pod Preszowem zobaczymy cenny zabytek techniki – Solivar – dawną warzelnie soli. Jest ciekawy sposób na uratowanie zalanej kopalni soli. Dalej czeka nas wycieczka do kopalni opali pod Górami Slańskimi. Poznamy tajemnice tradycyjnego górnictwa w ręcznie kutych tunelach. Na koniec zwiedzimy Koszyce. Jego wspaniały wrzecionowaty rynek i największa na Słowacji katedra gotycka opowiadają historię mieszkających tam Słowaków, Rusinów, Niemców, Węgrów.

OD 1 WRZEŚNIA WYCIECZKA REALIZOWANA TYLKO NA ZAMÓWIENIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH (MIN. 15 OSÓB)

 

 

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ  – SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

KOPALNIA OPALI , KOPALNIA SOLI oraz KOSZYCE


? Zbieranie uczestników wg rozkładu jazdy zamieszczonego poniżej we wczesnych godzinach porannych

? Podróż na SŁOWACJĘ przez Przełęcz Dukielską – Najniższa przełęcz w Karpatach (500 m n.p.m.), miejsce ważnych walk w czasie II wojny światowej.

? Cerkiewka W  LADOMIROVEJ – UNESCO– drewniana cerkiew greckokatolicka z XVIII wieku z bezcennym ikonostasem w której modlą się Rusini Karpaccy.

? SOLIVAR – dawna kopalnia (rafineria) soli. Preszowski Solivar jest jednym z najcenniejszych zabytków techniki na Słowacji. Wielki kompleks składa się z zbiornika solanki, pieców do warzenia, drewnianych tężni, największego drewnianego kieratu w Europie, składu soli. Dawna kopania soli została zalana wodą i znaleziono bardzo ciekawy sposób na wydobycie cennego minerału.  Kopalnia działała od 1571 roku.

? DUBNICKIE KOPALNIE OPALI pod Slańskimi Verchami. Kompleks ręcznie kutych kopalni, których łączna długość przekracza 30 km. W sztolniach wydobywany był między innymi bardzo cenny opal tęczowy. To właśnie tu pod koniec XVIII wieku wydobyto „Harlekina”, jeden z największych opali świata, obecnie znajdujący się w Wiedniu. Jego wymiary to: 13 x 7 x 7 cm i 2970 karatów.  Do kopalni wchodzimy w kaskach z latarkami.

? KOSZYCE przez wiele wieków region ten znajdował się we władaniu różnych królestw, państw i kultur, co widać najwyraźniej w samych Koszycach ? drugim pod względem wielkości mieście na Słowacji. W Koszycach znajdziemy ślady kultury Słowaków, Rusinów, Żydów, Niemców, a także Węgrów. Zobaczymy wrzecionowaty rynek, pełen klimatycznych kawiarenek i pubów.

Czas wolny, który można wykorzystać na : zakup pamiątek, kontynuowania zwiedzania Koszyc (np. muzeum techniki, wieża katedry Św. Elżbiety, „Złoty Skarb”) lub posiłek.

? Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych i rozwożenie uczestników na przystanki początkowe. Planowany powrót w okolicach godziny 22:00.

 

 

 

 

 

 

Cena 

145 PLN/bilet normalny

135 PLN/bilet ulgowy*

*bilet ulgowy dla dzieci w wieku do 16 lat

W CENIE WYCIECZKI:

? Klimatyzowany transport dostosowany do ilości uczestników,

? Opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu,

? Ubezpieczenie NNW+KL,

? Opłaty drogowe,

? Opłaty parkingowe,

? Bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji wymienionych w programie.

PRZYKŁADOWE CENY:

OBIAD:

8 Euro/Osoba

OBIAD typu „jesz ile chcesz”:

7,5 Euro/Osoba

WEJŚCIE NA WIEŻĘ Katedry : 

1 Euro/osoba

Muzeum w skarbcu: ZŁOTY SKARB

4 Euro/osoba


Rozkład jazdy

Wycieczki na SŁOWACJĘ odbywają się regularnie w sezonie wakacyjnym w:

W CZWARTKI:

 • Lesko
 • Łączki
 • Hoczew

 

 • Lutowiska
 • Czarna
 • Polana
 • Wołkowyja
 • Polańczyk 
 • Solina

 

 • Ustrzyki Dolne 
 • Olszanica Pałac 
 • Uherce Mineralne
 • Zwierzyń
 • Myczkowce
 • Bóbrka 

Trasa wycieczki 

UWAGA: Wycieczka odbywa się pod warunkiem zebrania minimum 15 klientów w  danym terminie. 


 Wycieczki na SŁOWACJĘ – KOPALNIE OPALI | Galeria zdjęć


WAŻNE INFORMACJE PRAKTYCZNE:

DOWÓD TOŻSAMOŚCI lub PASZPORT

Słowacja należy do strefy Schengen, do przekroczenia granicy nie jest zatem konieczny paszport, na obszarze strefy kontrole graniczne zostały zniesione. Należy jednak posiadać jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość, w razie kontroli jego brak grozi mandatem, a nawet zatrzymaniem do wyjaśnienia na 3 doby.

WALUTA

Obowiązującą walutą na Słowacji  jest Euro. Podczas wycieczki będziemy mieli możliwość wymiany waluty (EURO  z PLN) w kantorach na Słowacji i na granicy polsko-słowackiej.

Ceny zbliżone do Polskich

CZAS TRWANIA WYCIECZKI:

Jest to długa wycieczka! Trwa około 15-16 godzin. Warto zatem pomyśleć o prowiancie na drogę, a przed wieczornym chłodem warto zabezpieczyć się zabierając ciepłą odzież i buty!

UBEZPIECZENIE: 

Ubezpieczamy wszystkich klientów (NNW i Koszty Leczenia wraz z Assistance i BP – Bagaż Podróżny). Pobieramy przy tym minimalną ilość danych osobowych, jedynie imię i nazwisko oraz datę urodzenia!

Dokonując rezerwacji klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach ubezpieczeniowych, kontaktowych i archiwizacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych ? Dz. U. Nr 133, poz. 883).

W przypadku nieodbycia się wycieczki przekazane dane osobowe zostają automatycznie usuwane z bazy.


INFORMACJE DLA KLIENTÓW GRUPOWYCH 

Dla grup zorganizowanych każdą wycieczkę w naszej ofercie realizujemy w wybranym terminie. Potrzebne jest jedynie wcześniejsze zgłoszenie.

Rezerwacje

1. PRZEZ INTERNET

System rezerwacji elektronicznych działa 24/7.

2. TELEFONICZNIE

tel.  +48 13 306 78 88

  +48 721 215 453
+48 697 075 795

Przyjmujemy rezerwacje w godz:

PN-PT 9:00 -17:00 | SB 9:00-15:00

3.W PUNKCIE SPRZEDAŻY

ul.Wolności 25, Zagórz 38-540

oraz w najlepszych Obiektach Noclegowych w Bieszczadach

1. Zamówienie

Telefoniczne, przez system rezerwacji lub w najlepszych obiektach noclegowych w Bieszczadach podając jedynie Imię i Nazwisko, datę urodzenia każdego z uczestników oraz przynajmniej jeden numer kontaktowy.

2.Potwierdzenie
Na dzień przed planowaną wycieczką (pomiędzy godziną 10:00 a 18:00) potwierdzamy telefonicznie wycieczkę podając dokładną godzinę odjazdu autobusu. Po rozmowie wysyłamy SMS-a potwierdzającego ustalenia – zawierający także numer kontaktowy do pilota wycieczki i ważne informacje praktyczne.

3.Płatność na wycieczce

Dla Waszej maksymalnej wygody zapłata za wycieczkę odbywa się u pilota. Bardzo prosimy o przygotowanie wyliczonej kwoty! Nasz pilot podczas wsiadania serdecznie Was przywita oraz pokaże, które miejsce powinniście zająć oraz wyda bilet potwierdzający zakup wycieczki. Uprzejmie prosimy klientów o punktualne przybycie na miejsce zbiórki!


1. Dowód osobisty lub Paszport*

2. Gotówkę (bilet na wycieczkę + ew pamiątki lub posiłek )*

3. Ciepły sweter lub kurtkę (zwiedzanie kopalni opali to 1 h, temperatura stała to ok 8 stopni)*

4. Okrycie przeciwdeszczowe/przeciwwietrzne **

5. Wygodne buty do spacerów*

6. Wodę mineralną (min 1,5 l)*

7. Coś „na ząb” (kanapki, batoniki, owoce itp.)*

8. Mile widziane aparaty fotograficzne

Obowiązkowe*

W zależności od warunków**


 

GWARANCJA UDANEJ WYCIECZKI!

Dlaczego Warto pojechać z BP PAWUK?

ZAUFANE BIURO

Biuro Podróży PAWUK to jeden z wiodących w Bieszczadach ORGANIZATORÓW TURYSTYKI! Jako jedyne biuro w Bieszczadach zostaliśmy odznaczeni Statuetką Marszałka Województwa Podkarpackiego! Nasi przewodnicy to prawdziwi pasjonaci, którzy regularnie przechodzą kursy i szkolenia! Uśmiechnięci, pomocni i rozśpiewani z ogromną wiedzą!

KOPALNIE OPALI W DUBNIKU

 

KOMFORTOWY TRANSPORT

Zamawiamy możliwie najlepsze autokary i busy dostępne w Bieszczadach. Kierowcy doskonale znają trasy, jeżdżą płynnie i bezpiecznie!  Nasi przewodnicy podczas wsiadania na przystanku wskażą Państwa miejsce w autokarze. Transport zawsze jest dostosowany do ilości uczestników. Nasze autokary rozpoznacie po zielonych tablicach z logo naszej firmy oraz tabliczki z nazwą wycieczki!