Krosno – Miasto Szkła

Szkło to materiał, który znany jest ludzkości od bardzo dawna. Legendarny początek szkła przypisuje się już Fenicjanom. Przez wieki udoskonalano produkcję szkła, eksperymentując z mieszankami, kolorami, kształtami. Całą tą wiedzę wykorzystuje się dzisiaj do tworzenia przedmiotów, z których korzystamy na co dzień, ale także do tworzenia prawdziwych szklanych arcydzieł.

Ale czy nie ciekawiło Cię, jak rodzi się szkło?

Zapraszamy na wycieczkę, podczas której pokażemy Ci wszystko. Zapraszamy do Miasta Szkła ? Krosna. W Centrum Dziedzictwa Szkła opowiemy Ci historię tego pięknego tworzywa, będziesz miał możliwość zobaczyć proces tworzenia szkła na żywo. Poczujesz ciepło bijące od hutniczego pieca, przy których mistrzowie szklanego rzemiosła tworzą szklane arcydzieła. A jeśli będziesz chciał ? sam możesz spróbować swoich sił dmuchając szkło!


OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Wycieczka do Krosna - Miasta Szkła

Wycieczki do Krosna - rynek

 

WYCIECZKA DO KROSNA

Miasta Szkła

W PLANIE WYCIECZKI:

1. Przejazd do Rezerwatu Prządki – zespół ponad 20 metrowych ostańców skalnych oraz Zamek Kamieniec w Odrzykoniu.


W otoczeniu wystających z ziemi głazów chronionym rezerwatem ?Prządki? znajduje się stary zamek. Dziś są to ruiny, jednak za czasów swojej świetności był świadkiem arcyciekawych zdarzeń, których tylko niewielka część została opisana w najbardziej znanej polskiej komedii, pióra Aleksandra Hrabiego Fredy.


2. Przejazd do Krosna – Miasta Szkła.

3. Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – interaktywne muzeum, w którym nie tylko zobaczysz jak rodzi się szkło, ale także staniesz się częścią tego procesu. Tradycyjne krośnieńskie szkło przestanie mieć przed Tobą tajemnice.

4. Zwiedzanie krośnieńskiej starówki.


Krosno – niegdyś średniowieczny, ufortyfikowany gród, dawne Królewskie Wolne Miasto z bogatą tradycją handlu płótnem, suknem i winem węgierskim! Dziś miasto czerpie ze swoich średniowiecznych tradycji. Posiada piękny rynek i położenie.


5. Czas wolny na rynku, który można wykorzystać na posiłek lub zakup pamiątek.

6. Zwiedzanie Muzeum Rzemiosła – dzieje rzemiosła południowo – wschodniej Polski.

7. Wieża farna – piękna panorama miasta.

8. Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dlaczego Warto nas wybrać?

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!


 

Proponowana wycieczka jednodniowa może być elementem kilkudniowej wycieczki po Bieszczadach, w ramach kilkudniowego pakietu. Prosimy o kontakt, przygotujemy niezobowiązujący program i kalkulację pobytu.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI 

Krosno – Miasto Szkła

 

 CENA : już od 59 zł /osoba

W cenie wycieczki:

Transport (jeśli dotyczy), opieka przewodnika, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu, opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW.

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 

 Grupy z własnym transportem – spore zniżki. 

 


W zależności od życzenia grupy program może zostać zmieniony wraz z liczbą świadczeń.

 

Na życzenie grupy program wycieczki możemy wzbogacić o:

?  obiad w regionalnej restauracji,

?  przejazd kolejką turystyczną po Krośnie,

?  biesiadę na Zamku Kamieniec z fredrowskiej ?Zemsty?.

 

JAK ZAREZERWOWAĆ?


Kontakt i oferta

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__

ZAUFANE BIURO PODRÓŻY !

Biuro Podróży PAWUK
w 2016 roku zostało
nagrodzone STATUETKĄ 
Marszałka Województwa
Podkarpackiego!