Tropem legend bieszczadzkich ZBÓJNIKÓW

  • Cel podróży:
  • Czas trwania: 1 day
  • Cena: 49PLN

Zapraszamy Was Drodzy Wędrowcy na wycieczkę w poszukiwaniu legend Bieszczadzkich Zbójników. Ludzie ci, których historie znamy z sądowych kart, ludowych pieśni oraz legend opowiadanych przez wędrownych dziadów, to postacie niezwykle barwne. Bywało, że ich prawdziwe losy potrafiły przyćmić legendę. Te postacie utożsamiane z ludowymi rycerzami walczącymi ze złymi panami, nie zawsze jednak były Robin Hoodami. Częściej rabowali po prostu dla siebie. Czasy, w których karty Regestru Złoczyńców Grodu Sanockiego wypełniły poczynania zbójnickich „grup swawolnych” sprzyjały temu procederowi. Ciągłe zagrożenie pójściem w rekruty na wojnę, która bieszczadzkich młodzieńców nie dotyczyła, czy nieustannie podnoszone podatki i zobowiązania względem panów sprawiły, że młodzi chłopcy uciekali w las i napadali na bogatych kupców. A lasów w Bieszczadach nie brakowało…

I tak rodziła się legenda „chłopców zza buczka” i ich tajemnych skarbów. Kto wie, może uda nam się znaleźć jakieś skarby w ruinach Zagórskiego Karmelu.


OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 

Wycieczka-zbojnicy-bieszczady (16)

 

LEGENDY BIESZCZADZKICH ZBÓJNIKÓW

czyli interaktywna wycieczka dla najmłodszych.

 

W PLANIE WYCIECZKI:

1. Spotykamy się w miejscowości Myczkowce, gdzie wspólnie znajdziemy  pierwszy fragment zbójnickiej mapy i znajdziemy skalną ścianę pod którą ukrywali swoje skarby.

2. Odbędziemy pieszą wycieczkę do górskiego rezerwatu Koziniec.

3. Wskazówki będą nas prowadzić do Orelca, gdzie będziemy musieli znaleźć pomnik bieszczadzkiego Zbója – Tołhaja.

4. Odwiedzimy Lesko, gdzie będziemy musieli poszukać informacji o dawnych mieszkańcach tego miasteczka i dowiedzieć , się gdzie znajdziemy kolejne ślady groźnych zbójników.


Unikalna fabuła wycieczki sprawia że to dzieci na podstawie mapy mówią nam, gdzie mamy jechać i same czują się autorami tej wycieczki. Do głowy wpada o wiele więcej informacji historycznych niż podczas zwykłych wycieczek objazdowych. Jest to wspaniała lekcja historii regionu Ziemi Sanockiej.


5. Na wzgórzu Sobień odnajdziemy ruiny zamku Kmitów i spotkamy się z ich gospodarzem – rycerzem dawnych czasów, ścigających zbójników. Jego wskazówki pomogą nam odnaleźć skarb.

6. Stamtąd wyruszymy do kolejnego zamku Ziemi Sanockiej – Zamku królewskiego w Sanoku. Na wieży zamkowej otrzymamy kolejną wskazówkę.

7. Wskazówki będą kierować do jednego miejsca, tajemniczego klasztoru w Zagórzu, gdzie zostanie ukryty kuferek zamknięty na szyfr, Będziemy musieli go znaleźć i otworzyć. Jeśli Wam się to uda, jego zawartość będzie Wasza!

TRASA WYCIECZKI

Trasa wycieczki - Tropem bieszczadzkich zbójników

 

Dlaczego Warto nas wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI 

Tropem legend bieszczadzkich ZBÓJNIKÓW

 

CENA : już od 49 zł /osoba

W cenie wycieczki:

Opieka przewodnika na trasie przejazdu, spotkanie z rycerzem, ubezpieczenie NNW, mapa dla każdej z grup, wypożyczenie sprzętu (Kompasy, GPS), opłaty parkingowe.

 

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 

W zależności od życzenia grupy program może zostać zmieniony wraz z liczbą świadczeń.


 

Inne propozycje wycieczek i zabaw dla najmłodszych: Oferta tutaj.

ZAMÓWIENIA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

1. Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.

2. Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.

3. Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

 

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH,

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK. 

(kliknij, aby przejść do kalendarza)