Tajemnice bieszczadzkich jezior

Zapraszamy na wycieczkę wokół bieszczadzkich jezior. Jest to wycieczka niezwykle różnorodna. Górski spacer, dzika przyroda, kultura, historia, technika, piękno gór i sztuka podczas jednej tylko wycieczki.

O solińskiej zaporze słyszy się wiele zaskakujące legend i niewiarygodnych opowieści. Wysłuchamy ich wszystkich, dowiemy które są prawdzwe! Nasz przewodnik przedstawi Wam wszystkie ciekawe informacje związane z budową wielkiej zapory. Ponadto poznamy kulturę i zwyczaje ludzi, którzy niegdyś mieszkali w dolinie Sanu i Solinki, a w Myczkowcach dowiemy się wszystkiego o architekturze drewnianej Karpat! Spotkamy najbardziej znanego artystę bieszczadzkiego – Zdzisława Pękalskiego, a także powędrujemy mało znanym szlakiem na wzgórze Koziniec, z którego rozpościera się widok na dwa bieszczadzkie jeziora z połoninami w tle.


OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 

TAJEMNICE BIESZCZADZKICH JEZIOR

 

W PLANIE WYCIECZKI:

  • Wokół Bieszczadzkich Jezior to propozycja całodniowej wycieczki, gdzie pokonujemy niewielkie odległości , ale co krok mamy niezwykłą atrakcję.Nasza ciekawą podróż zaczynamy w Myczkowcach, w Dolinie Martwego Sanu – to kilku kilometrowy odcinek, gdzie wody prawie nie ma, ponieważ koryto zagrodziły zapory wodne. W Myczkowcach zwiedzimy obiekty prowadzone przez Caritas – wspaniały park miniatur z około 180 małymi drewnianymi świątyniami z terenu Karpat Wschodnich. Jak na dłoni prześledzimy sobie ewolucję architektury w Bieszczadach. Zobaczymy także 280 metrowy ) Ogród Biblijny z roślinami z Ziemi Świętej.  Oraz obejrzymy film „Wilcze Góry” pokazujący piękno Bieszczadzkiej Przyrody.Dalej podjedziemy do Zapory w Myczkowcach, przesiądziemy się na wozy i konno podjedziemy do Cudownego Źródełka w Zwierzyniu.  Słynie ono ze swoich uzdrawiających właściwości.Prawdziwego kontaktu z przyrodą zażyjemy podczas wędrówki bardzo ładną, ale malowniczą trasą do górskiego rezerwatu Koziniec. Będziemy spacerować kilkadziesiąt metrów nad lustrem jeziora Myczkowskiego.  Na końcu wędrówki czeka nas kamieniołom w Bóbrce z jednym z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach.  Stąd już będzie widać największą zaporę wodną w Polsce, nasz następny punkt wycieczki.Zanim jednak przespacerujemy się po koronie Zapory Solińskiej zajrzymy do jej wnętrza aby poznać wszystkiej jej tajemnice. W korytarzach pod zaporą poznamy szczegóły konstrukcyjne , zasadę działania oraz historie jej budowy. Będziemy nawet 6 metrów pod dnem jeziora.Następnie spacer po koronie zapory z możliwością zakupu pamiątek z Bieszczadów w największych w regionie Centrum pamiątkarskim. To niemal „bieszczadzkie Krupówki”Następnie przejedziemy do Polańczyka – największego Bieszczadzkiego uzdrowiska i zawędrujemy na najbardziej znany nad jeziorem cypel. Tam spotkamy się z kapitanem statku wycieczkowego i wspólnie popłyniemy na godzinny rejs po zalewie Solińskim słuchając piosenki „Zielone wzgórza nad Soliną”Gwarantujemy, że jak śpiewał Gąsowski … spotkamy się tu nie jeden raz 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

TRASA WYCIECZKI

 

ZAUFANE BIURO PODRÓŻY !


Biuro Podróży Pawuk
w 2016 roku zostało
nagrodzone STATUETKĄ 
Marszałka Województwa
Podkarpackiego!

biuro-podrozy-pawuk-nagroda-marszalka2

Dlaczego Warto nas wybrać?

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI 

Tajemnice Bieszczadzkich Jezior

 

 CENA : już od 79 zł /osoba

W cenie wycieczki:

Transport (jeśli dotyczy), opieka przewodnika, przejażdżka wozami konnymi, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu, opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW.

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 

 Grupy z własnym transportem – spore zniżki. 

 


W zależności od życzenia grupy program może zostać zmieniony wraz z liczbą świadczeń.

 

Na życzenie grupy program wycieczki możemy wzbogacić o:

   • ?  obiad w regionalnej restauracji,
   • ?  degustację regionalnych piw w browarze,
   • ?  przejażdżkę na bieszczadzkich drezynach rowerowych.

 

JAK ZAREZERWOWAĆ?


Kontakt i oferta

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__

Dla każdego uczestnika wycieczki w prezencie pamiątka z Bieszczadów

karpackie-amulety