• atrakcje-bieszczady-grupa

Flisacka PRZYGODA – Tajemnice doliny Sanu

  • Cel podróży:
  • Czas trwania: 1 day
  • Cena: 120PLN

Wycieczka całodniowa

San to jedna z najciekawszych rzek w Polsce a jej dolina kryje wiele tajemnic. ODKRYJ Z NAMI TAJEMNICĘ TEJ RZEKI . Zapraszamy Was na całodniową wycieczkę z spływem pontonowym tą malowniczą rzeką! 2 godzinny rekreacyjny odcinek rzeki pokonujemy w bezpiecznych i nowoczesnych pontonach pod okiem doświadczonych instruktorów i ratownika! Spływ pontonowy Zielonym Pontonem to najbezpieczniejsza forma spływów rzecznych dostępnych w Bieszczadach. Ta wycieczka zapadnie Wam w pamięć na długo. Odcinek Sanu, który pokonamy prowadzi przez niezwykle dziewicze tereny Gór Słonnych! przepłyniemy przez miejsce w średniowieczu nazywane Bramą Węgierską. Z poziomu wody zobaczymy między innymi cerkiew na skale i zwiedzimy jej wnętrze, miejsca gniazdowania dzikich ptaków. Podróżować będziemy Szlakiem Ikon Doliny Sanu, w niewielkiej odległości od radzieckich bunkrów tzw. Linii Mołotowa zwiedzimy ruiny zamku Kmitów z pięknym widokiem. Zapalimy ognisko na brzegu i zjemy regionalnego proziaka! Na koniec zwiedzimy Sanok, który nazywamy Skarbcem Bieszczadów. Dla chętnych wystawa Zdzisława Beksińskiego

OD 1 WRZEŚNIA WYCIECZKA REALIZOWANA TYLKO NA ZAMÓWIENIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH (MIN. 15 OSÓB)

WYCIECZKA ODBYWA SIĘ W :


WAKACJE:  ŚRODA | NIEDZIELA

przed sezonem : NIEDZIELA

flisacka-przygodateambuilding bieszczady

ognisko-na-splywie-pontonowym

Wycieczka: FLISACKA PRZYGODA  | SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1. Zbieranie uczestników wycieczki wg rozkładu jazdy oraz przejazd doliną rzeki San u podróży Gór Słonnych.

2. Góra Sobień? rezerwat i miejsce, w którym znajdują się ruiny dawnego zamku rodu Kmitów. Zamek został opuszczony w XV wieku. W komnatach zamku gościł Władysław Jagiełło i jego żona Elżbieta Granowska w czasie swojego wesela. Dziś ruiny to przede wszystkim malowniczy punkt widokowy na Dolinę Sanu oraz Bieszczady. To wspaniałe i urokliwe miejsce które często bywa omijane przez odwiedzających region. 

3. Bunkier Linii Mołotowa w Załużu? radziecki schron bojowy z okresu II Wojny Światowej, cześć tzw. systemu Linii Mołotowa ? jednej z największych linii umocnień na świecie.

Przejazd na miejsce spływu pontonowego? spotkanie z instruktorami i dobór sprzętu (pontonów, kamizelek asekuracyjnych i pagajów)

4. SPŁYW ZIELONYM PONTONEM jest najbezpieczniejszą formą spływów rzecznych w Bieszczadach, siedzimy w 5 i 7 osobowych zielonych pontonach, siedząc wysoko na burtach, w pontonie nie ma wody. Każdy z uczestników otrzymuje pagaj do wiosłowania, ale nurt sam nas niesie ? z wolna zmieniają się krajobrazy. Spływ pontonowy jest idealny np. do rodzin z dziećmi (najmłodszy uczestnik 8 mc-y), seniorów, a nawet osób z nieznacznym stopniem niepełnosprawności. Bezpieczna PRZYGODA dla każdego.  

5. W trakcie spływu zwiedzimy malowniczo położoną cerkiew w Międzybrodziu oraz grobowiec piramidę oraz  postój na brzegu z ogniskiem.

6. Na ognisku spróbujemy lokalnych smakołyków: kiełbaska brzozowska, ciepła herbatka z dodatkiem dzikiej mięty (rośnie na brzegach rzeki), proziak ? rodzaj podpłomyka z masłem wymieszanym z czosnkiem niedźwiedzim. 

7. Spływ zakończymy w Lisznej – dawnej miejscowości uzdrowiskowej, w której w latach dwudziestolecia międzywojennego Prezydentowa Mościcka miała swoje sanatorium. Liszna to położona w dolinie pomiędzy wzgórzami Gór Słonnych mała, urokliwa miejscowość.

Aż 4 szlaki tematyczne ? podczas wycieczki zwiedzimy atrakcje: Szlak Umocnień nadsańskich (Linia Mołotowa), Szlak Ikon Dolny Sanu, Szlak Błękitny San, Szlak Dobrego Wojaka Szwejka! 

8. Przejazd do Sanoka – skarbca Bieszczadów  Spacer po najciekawszych częściach miasteczka między innymi: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem, Rynek, Starówkę, Ławeczkę Dobrego Wojaka Szwejka.

9. W czasie wolnym który można wykorzystać posiłek, regionalny lub w restauracji np. Karczma – Karpackie Jadło„U szwejka” lub Stary Kredens z kuchennych rewolucji Magdy Gessler lub odwiedzić Galerię Beksińskiego ? (bilet płatny dodatkowo – 10 zł osoba dorosła 8 zł dziecko ? zapewniamy przewodnika po ekspozycji)

10. Klasztor w Zagórzu – położony na wzgórzu kompleks ruin klasztornych z XVIII wieku. Na klszator prowadzi ciekawa droga krzyżowa, gdzie każda stacja to dzieło innego bieszczadzkiego artysty. Mury obronne klasztoru zostały zrekonstruowane a na dawnej wieży dzwonnicy znajduje się wieża widokowa z widokiem na Dolinę Rzeki Osławy oraz Góry Słonne.

Wycieczka realizowana po zebraniu minimum 20 klientów. 

Cena 

120 PLN/bilet normalny

110 PLN/bilet ulgowy*

*bilet ulgowy dla dzieci w wieku do 17lat

W CENIE WYCIECZKI:

?Klimatyzowany transport dostosowany do ilości uczestników,

?opieka przewodnika

?spływ pontonowy

?opieka ratownika i instruktorów w trakcie spływu

?wyposażenie na spływie: kamizelki asekuracyjne, pagaje, worek wodoszczelny

?posiłek na brzegu rzeki

?ubezpieczenie NNW + aktywności sportowe

?opłaty parkingowe

?bilety wstępów do zwiedzanych obiektów


Rozkład jazdy

Wycieczka FLISACKA PRZYGODA odbywa się regularnie w sezonie wakacyjnym w:

ŚRODY:

ŚREDNIA WIEŚ (Sklep Groszek)

Berezka ? Przystanek PKS

Myczków ? Hotel Ewka

Wołkowyja

Polańczyk Kościół  

Polańczyk Amerpol

Polańczyk ? Przystanek Bieszczadzka ? Zdrojowa

Solina ? Zapora

Bóbrka ? Przystanek PKS

Orelec ? Przystanek PKS

Myczkowce ? Hotel Solina

Uherce Mineralne ? Drezyny Rowerowe

Lesko ? TESCO

  1. NIEDZIELĘ:

ŚREDNIA WIEŚ (Sklep Groszek)

Berezka ? Przystanek PKS

 Myczków ? Hotel Ewka

Wołkowyja

Polańczyk Kościół

 Polańczyk Amerpol

Polańczyk ? Przystanek Bieszczadzka ? Zdrojowa

Solina ? Zapora

Bóbrka ? Przystanek PKS

Orelec ? Przystanek PKS

Myczkowce ? Hotel Solina

 Uherce Mineralne ? Drezyny Rowerowe

Lesko ? TESCO

Trasa wycieczki 

 Wycieczka FLISACKA PRZYGODA na Sanie

 Galeria zdjęć

 

WAŻNE INFORMACJE PRAKTYCZNE:

CZAS TRWANIA WYCIECZKI

Flisacka Przygoda na Sanie to całodniowa wycieczka. Czas jej trwania szacujemy na koło 9-10 godzin. W czasie wycieczki zaplanowane jest pożywne ognisko z kiełbaskami i proziakami. Możliwość posiłku będziemy mieli także w Sanoku.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA SPŁYW PONTONOWY

Na spływ pontonowy zwłaszcza podczas upalnych dni zabieramy wodę , nakrycie głowy, ręcznik oraz buty, które można zamoczyć (buty wodne/sandały – unikamy japonek).  Warto zabrać ręcznik. W słoneczne dni warto pomyśleć o kremie/olejku do opalania. Sprzęt elektroniczny (aparaty /telefony) sugerujemy zostawić w autokarze. Podczas spływu może się zamoczyć lub zepsuć – dlatego zabranie go na spływ odbywa się jedynie na własną odpowiedzialność.

UBEZPIECZENIE: 

Ubezpieczamy wszystkich klientów ( NNW i Aktywności sportowe). Pobieramy przy tym minimalną ilość danych osobowych, jedynie imię i nazwisko oraz datę urodzenia oraz podstawowe dane kontaktowe!

Dokonując rezerwacji klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach ubezpieczeniowych, kontaktowych i archiwizacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych ? Dz. U. Nr 133, poz. 883).

W przypadku odwołania  wycieczki przekazane dane osobowe zostają automatycznie usuwane z naszej bazy.


INFORMACJE DLA KLIENTÓW GRUPOWYCH 

Dla grup zorganizowanych każdą wycieczkę w naszej ofercie realizujemy w wybranym terminie. Potrzebne jest jedynie odpowiednio wcześniejsze zgłoszenie.

Wycieczka może być modyfikowana np. po spływie degustacja win węgierskich lub można zamówić posiłek w postaci sieczonego pstrąga na brzegu rzeki.

Możliwe jest także zorganizowanie spływu na innym odcinku rzeki. (Jeśli tylko pozwoli na to stan wody )

Rezerwacje


Wybierz najwygodniejszy dla siebie sposób.

1. PRZEZ INTERNET

System rezerwacji elektronicznych działa 24/7.

2. TELEFONICZNIE

tel.  +48 13 306 78 88

  +48 721 215 453
+48 697 075 795

Przyjmujemy rezerwacje w godz:

PN-PT 9:00 -17:00 | SB 9:00-15:00

3.W PUNKCIE SPRZEDAŻY

ul.Bieszczadzka 5, Zagórz 38-540

oraz w wybranych Obiektach Noclegowych w Bieszczadach

1.Zamówienie

Telefoniczne, przez system rezerwacji lub w najlepszych obiektach noclegowych w Bieszczadach podając jedynie Imię i Nazwisko, datę urodzenia każdego z uczestników, oraz przynajmniej jeden numer kontaktowy.

2.Potwierdzenie
W momencie zamówienia otrzymasz maila z podsumowaniem zamówienia. Na dzień przed planowaną wycieczką (pomiędzy godziną 10:00 a 18:00) potwierdzamy telefonicznie wycieczkę podając dokładną godzinę odjazdu autobusu. Po rozmowie wysyłamy SMS-a potwierdzającego ustalenia – zawierający także numer kontaktowy do pilota wycieczki i ważne informacje praktyczne.

3.Płatność na wyciecze

Dla Waszej maksymalnej wygody zapłata za wycieczkę odbywa się u pilota. Bardzo prosimy o przygotowanie wyliczonej kwoty! Nasz pilot podczas wsiadania serdecznie Was przywita oraz pokaże, które siedzenie powinniście zająć oraz wyda bilet potwierdzający zakup wycieczki. Uprzejmie prosimy klientów o punktualne przybycie na miejsce zbiórki!


1. Gotówkę (bilet na wycieczkę + ewentualne pamiątki lub bilety wstępów)*

2. Ciepły sweter lub kurtkę (w zależności od pogody/wiatru)*

3. Okrycie przeciwdeszczowe/przeciwwietrzne **

4. Ręcznik*

5. Klapki/buty wodne – na ponton podczas spływu*

6. Wodę mineralną (min 1,5 l)*

7. Coś „na ząb” (kanapki, batoniki, owoce, suchy prowiant itp.)*

8. Przy słonecznej pogodzie olejek z filtrem**.

9. Okulary przeciwsłoneczne. **

  • Obowiązkowe*W zależności od warunków**


GWARANCJA UDANEJ WYCIECZKI!

Dlaczego Warto pojechać z BP PAWUK?

ZAUFANE BIURO

Biuro Podróży PAWUK to jeden z wiodących w Bieszczadach ORGANIZATORÓW TURYSTYKI! Jako jedyne biuro w Bieszczadach zostaliśmy odznaczeni Statuetką Marszałka Województwa Podkarpackiego ! Nasi przewodnicy to prawdziwi pasjonaci , którzy regularnie przechodzą kursy i szkolenia! Uśmiechnięci, pomocni i rozśpiewani z ogromną wiedzą!

PONTONY 

Jest to nasz własny sprzęt za który jesteśmy odpowiedzialni i za który dbamy z pieczołowitością. Dzięki temu gwarantujemy bezpieczeństwo spływów! Jest to dodatkowo najnowszy sprzęt do spływów rzecznych dostępny w Bieszczadach.

KOMFORTOWY TRANSPORT

Zamawiamy możliwie najlepsze autokary i busy dostępne w Bieszczadach. Kierowcy doskonale znają trasy, jeżdżą płynnie i bezpiecznie!  Nasi przewodnicy podczas wsiadania na przystanku wskażą Państwa miejsce w autokarze. Transport zawsze jest dostosowany do ilości uczestników. Nasze autokary rozpoznacie po zielonych tablicach z logo naszej firmy oraz tabliczki z nazwą wycieczki!