Cerkwie Szlaku Ikon Doliny Osławy

Dolina rzeki Osławy to bodaj najbardziej atrakcyjny kulturowo obszar Bieszczadów. Do dzisiaj można tam usłyszeć śpiew cerkiewny w drewnianych świątyniach. W Komańczy spotkamy i porozmawiamy z autentyczną Łemkinią w Prywatnym Muzeum Łemkowskim! Posiada ona niezwykłą kolekcję strojów i biżuterii łemkowskiej, oraz niespotykaną wiedzę na ich temat. Oczarują nas cerkiewne ikonostasy, pięknie zdobione polichromie, rusznyki oraz misternie wykonane krywulki.

 

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 

Zapraszamy na wycieczkę w Bieszczady!

 

Plan wycieczki CERKWIE SZLAKU IKON DOLINY OSŁAWY.


1. Prywatne Muzeum Łemkowskie w Komańczy ? niezwykła kolekcja pamiątek łemkowskich, unikalne haftowane ikony i ręcznie robione krywulki, stroje, ozdoby i wyjątkowa osoba, która opiekuje się zbiorami.

2. Cerkiew greckokatolicka w Komańczy

3. Cerkiew prawosławna w Turzańsku wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Cerkiew Prawosławna p.w. Michała Archanioła z 1803 roku. Zbudowana w unikalnym stylu, występującym tylko w dolinie rzeki Osławy. Przed cerkwią drewniana dzwonnica mająca opinię najwyższej w Karpatach!

4. Cerkiew greckokatolicka w Szczawnym
5. Spotkanie z ikonopisarką


Dla grup zorganizowanych w każdym terminie, dostosowujemy cenę do świadczeń.

 

 

 

 

 

 

 

 Cerkwie Doliny Osławy mapa

Dlaczego Warto nas wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę! Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

Galeria: CERKWIE SZLAKU IKON DOLINY OSŁAWY


 

CENA JUŻ OD : 55 zł

(dla grup z własnym transportem cena jest niższa!)

W CENIE: Transport oraz opłaty drogowe (dla grup bez własnego transportu), opieka przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów (4 cerkwie, Prywatne Muzeum Łemkowskie), opłaty parkingowe, spotkanie z ikonopisarką.

* Kalkulacja dla grupy 49 osób.

** Przy dalekich dojazdach na miejsce wycieczki cena może nieznacznie ulec zmianie.

 

Na specjalne zamówienie grupy pakiet możemy wzbogacić m.in. o:

  • Konną przejażdżkę wozami po bieszczadzkich bezdrożach
  • Obiad w regionalnej restauracji
  • Zajęcia Nordic WalkingSpacer połączony ze szkoleniem Nordic Walking (ok 1,5 godziny) na trasie widokowej w Dolinie Osławy (konieczna modyfikacja planu).
  • Wieczorne ognisko z karpacką muzyką.

Program można zrealizować w formie rozbudowanej, jako jeden z elementów wycieczki kilkudniowej.

JAK ZAREZERWOWAĆ?


Kontakt i oferta

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__

Dla każdego uczestnika wycieczki w prezencie pamiątka z Bieszczadów

karpackie-amulety