Bieszczady w 5 dni | Pakiet Aktywny

  • Czas trwania: 5 days

5 dni w Bieszczadach to w wystarczający czas, aby znaleźć setkę powodów by wracać tutaj co roku. Oprócz klasycznych wycieczek po Bieszczadach przygotowaliśmy w pakiecie pięciodniowym programy ?z pazurem?, abyście w większym stopniu posmakowali Bieszczadzkiej przyrody. Doskonała propozycja dla lubiących wypoczywać intensywnie, kolekcjonując przy tym niezapomniane doznania, wszystkimi zmysłami. Mamy dla Was smak przygody, przyrody i kultury Bieszczadów oraz Pogórzy, a jeśli tylko zapragniecie więcej, także smaki sąsiadujących z Bieszczadami krajów.

PROPOZYCJA WYCIECZKI DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH (minimum 15 osób).

Dostosowujemy zakres świadczeń do potrzeb grupy.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYCIECZKI – Bieszczady AKTYWNIE w 5 dni


Dzień 1

Wokół Bieszczadzkich Jezior


1.  Spotkanie z przewodnikiem w Sanoku.

2. Przejazd przez Lesko ? Dawny Galicyjski Sztetl (przejazd obok Zamku Kmitów, pięknej Synagogi, starego Ratusza i dawnego Parku Dworskiego).

3. Caritas w Myczkowcach ? Ogród Biblijny oraz Miniaturki drewnianych cerkwi i kościółków karpackich

4. Solina ? spacer po najwyższej w Polsce zaporze wodnej.

5. Polańczyk – bieszczadzkie uzdrowisko – możliwy godzinny rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim (kliknij, aby obejrzeć filmik)

6. Punkt widokowy w Polańczyku.

7. Zakwaterowanie w hotelu.

8. Obiadokolacja.

9. Możliwość zorganizowania ogniska z kiełbaskami, a także degustacją piwa z Bieszczadów lub win węgierskich (za dopłatą). 

10. Nocleg

Dzień 2

Bieszczady Klasycznie + Połoniny


1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

3. Punkt widokowy nad Lutowiskami – jeden z najpiękniejszych widoków na Bieszczady Wysokie.

4. Cerkiew w Smolniku nad Sanem – zapisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2013 roku!

5. Wizyta w Bacówce – „oscypki, sery huculskie, feta i bundz” – możliwość degustacji i zakupu świeżych serów spod bieszczadzkich połonin.

6. Przejście górskie do wyboru:
Przełęcz Wyżna ? Połonina Wetlińska – Brzegi Górne (ok 3 h) lub Przełęcz Wyżniańska ? Schronisko pod Małą Rawką – Mała Rawka (2,5 h) lub inne wybrane przejście.

7. Przerwa na posiłek dla zmęczonych wędrowców w Karczmie Brzeziniak – możliwość spróbowania świeżego pstrąga lub sycącej kuchni dawnych górali.

8. Przejazd dziką doliną rzeki Solinki – widok opustoszałych miejscowości w Bieszczadach.

9. Obiadokolacja (możliwość zorganizowania biesiady w towarzystwie muzyka lub DJa – muzyka elektroniczna).

10. Nocleg.

Dzień 3

Pontony, cerkwie i bunkry


1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Przejazd do Sanoka – na trasie Wzgórze Sobień – ruiny zamku Kmitów.

3. Bunkier Linii Mołotowa – radzieckie schrony z okresu II Wojny Światowej.

4. Spotkanie z instruktorami spływu pontonowego – dobór sprzętu (kamizelki asekuracyjne i wiosła).

5. Spokojny, rekreacyjny spływ pontonowy rzeką San do Międzybrodzia.
Spływ pontonowy wiedzie dwoma turystycznymi szlakami : „Błękitny San” oraz Szlakiem Ikon Doliny Sanu z wspaniałymi przykładami drewnianej architektury cerkiewnej.
Jest to wyjątkowo bezpieczny, rekreacyjny spływ odpowiedni nawet dla dzieci szkolnych czy osób starszych. Nie trzeba nawet umieć pływać!

6. Na trasie spływu: cerkiew na skale z grobowcem w kształcie piramidy – Międzybrodzie.

7. Na trasie spływu: ognisko z lokalnymi kiełbaskami oraz ciepłymi proziakami z czosnkowym masłem – podkarpacki przysmak!

8. Powrót do ośrodka.

9. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 | opcja 1

Zbójnicka przygoda na DREZYNACH:


1. Park Miniatur  wszystkich drewnianych cerkiewek i kościółków z trenu Karpat, projekcja nagradzanego filmu przyrodniczego o Bieszczadach WILCZE GÓRY!!!

2. Spacer do górskiego rezerwatu KOZINIEC (ok 1,5 h ) wspaniały punkt widokowy na kamieniołomie w Bóbrce z widokiem na Bieszczady i dwa jeziora.

3.  Przejazd BIESZCZADZKIMI DREZYNAMI ROWEROWYMI na trasie Uherce Mineralne ? Monasterzec ? Uherce Mineralne.

4. NAPAD ZBÓJNICKI na trasie przejazdu drezynami !!!  Z ust samych zbójników poznacie historie bieszczadzkich ?chłopców z za buczka?! Nieokrzesani i rubaszni zbójnicy strzelą na wiwat, machną kełefem i zbiorą coś do kapelusza ? no chyba że akurat będą po łupie, to wtedy podzielą się zyskiem.

5. Przejazd i zwiedzanie Sanoka SKARBCA BIESZCZADÓW ? spacer na Wzgórze Zamkowe i wieżę widokową, spacer po starówce: rynek, pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, Kościół franciszkanów i inne zabytki miasta.

6. Czas wolny na sanockim rynku, który można wykorzystać np: wizytę w Galerii Beksińskiego, dobry obiad w restauracji np. Karczma ? jedzenie regionalne, Stary Kredens ? kuchenne rewolucje Magdy Gessler.

7. Powrót do ośrodka i obiadokolacja.

8. Nocleg.

Dzień 4 | opcja 2

    • ZAGRANICZNA WYCIECZKA JEDNODNIOWA

 

Aby maksymalnie uprzyjemnić Wasz pobyt w Bieszczadach dajemy  możliwość aby jeden wybrany dzień został zastąpiony jednodniową wycieczką zagraniczną. Wycieczka na Węgry to wspaniałe przeżycie kulinarne oraz relaks w basenach termalnych, Słowacja to piękne miasta oraz jaskinie. Wycieczka do Lwowa to podróż sentymentalna i szukanie śladów polskości. Na Ukrainę wymagany jest paszport – przy pozostałych wycieczkach wystarczy dowód osobisty.

NASZE PROPOZYCJE: 

Dzień 5

OSTATNI ŁEMKOWIE BIESZCZADÓW


1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Wykwaterowanie z hotelu.

3. Przejazd Doliną rzeki Osławy.

4. Zagórz  ? Kościół z najstarszym obrazem gotyckim w Bieszczadach.

5. Spacer zagórską Via dolorosą z rzeźbami bieszczadzkich artystów.

6. Spacer po ruinach klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. 

7. Z mniejszymi grupami (poniżej 17 osób) ? spotkamy się z ikonopisarką w Rzepedzi.

8. Przejazd do Turzańska ? Cerkiew UNESCO z 1801 roku.

9. Spotkanie z Darią Boiwką ? gdzie usłyszymy opowieści o łemkowskich tradycjach i zobaczymy prawdziwe łemkowskie stroje i unikatową biżuterię. Poznamy także język łemkowski.

10. Zakończenie wycieczki i powrót.

 

 

              RELAKS

                                                                                             PRZYGODA

                                                                  AKTYWNY WYPOCZYNEK

 

TRASA WYCIECZKI

 

 

Dlaczego Warto nas wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI

„BIESZCZADY AKTYWNIE W 5 DNI”

Aktywny wypoczynek w Bieszczadach dla podróżnika w każdym wieku !

 

CENA za 5 dniową wycieczkę po Bieszczadach:

jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, zależy od terminu, ilości osób, atrakcji i świadczeń, miejsca wyjazdu oraz klasy ośrodka noclegowego.

Cena zawiera: nocleg (x4), wyżywienie: śniadanie (x4), obiadokolacja (x4),  usługa przewodnika 5 dni (pomimo ustawy deregulacyjnej korzystamy tylko z usług licencjonowanych przewodników turystycznych i górskich, których wiedza i doświadczenie jest gwarancją udanej wycieczki i Waszego bezpieczeństwa (PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI), spływ pontonowy pod opieką ratownika / instruktora, ognisko na brzegu rzeki, ubezpieczenie (AXA – NNW + aktywności sportowe), opłaty parkingowe.

Cena nie zawiera: transportu, biletów wstępów do obiektów

Bilety wstępów: ok 80 zł bilety normalne, ok 65 zł bilety ulgowe

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 


TRANSPORT

Na życzenie grupy możemy także przygotować kompleksową ofertę z komfortowym busem lub autokarem dostosowanym do liczby uczestników. Transportu szukamy w pobliżu miejsca Państwa zamieszkania (miejsca rozpoczęcia wycieczki), tak aby koszty były najbardziej korzystne. Jeśli zaś posiadają Państwo zaprzyjaźnioną firmę transportową, z której usług korzystacie i organizujecie transport we własnym zakresie, my ze swojej strony gwarantujemy wyżywienie oraz zakwaterowanie dla kierowcy (kierowców).

Wieczorami proponujemy:


 

JAK ZAREZERWOWAĆ?


Kontakt i oferta

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__

ZAUFANE BIURO PODRÓŻY !

Biuro Podróży PAWUK
w 2016 roku zostało
nagrodzone STATUETKĄ 
Marszałka Województwa
Podkarpackiego!