SŁOWACJA | Bardejov – miasteczko jak z bajki

 • Cel podróży:
 • Czas trwania: 1 day
 • Cena: 99PLN


Bardejov (Bardiów) to jedno z najpiękniejszych miast Słowacji. Jego cała starówka w 1996 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do dziś zachowały się baszty i spore fragmenty średniowiecznych murów okalające miasto. Starówka skrywa gotycki kościół z jedenastoma gotyckimi ołtarzami i niezwykle cenną gotycką i renesansową zabudowęBardejov to perła wśród słowackich miast. Po drodze także inny obiekt UNESCO ? drewniana cerkiewka greckokatolickich Rusnaków ? narodu, o którym słyszało niewielu. W planie także ogromne ilości sprzętu pancernego oraz wizyta na termalnych basenach!

 

 

BARDEJÓW : PLAN WYCIECZKI.


  1. Wyruszamy w kierunku przejścia granicznego w Barwinki i przejazd przez trasy widokowe Bieszczadów i Beskidu Niskiego.
  2. Przekroczenie granicy w Barwinku – Przełęcz Dukielska – słynne miejsce jednej z największych bitew pancernych Wojny Światowej
  3. Możliwość zwiedzenia wieży widokowej Muzeum Vojenskiego  z widokiem na tzw. Dolinę Śmierci ? miejsce jednej z najkrwawszych bitew pancernych II Wojny Światowej.
  4. Przejazd do Badrejowa – miasteczka jak z bajki.
  5. Piesza wycieczka w obrębie murów miejskich: Zwiedzanie Starówki  ? zabytkowy rynek jest wpisany na liestę światowego dziedzictwa UNESCO.  GOTYCKI Kościół Św. Egida (Idziego) ? XIV-wieczny bazylika minor z jedenastoma ołtarzami gotyckimi autorstwa między innymi Mistrza Pawła z Lewoczy ? słowackiego artysty na miarę Vita Stwosza! Dla chętnych możliwość wyjścia na wysoką wieżę kościelną z widokiem na całe miasteczko i wzgórza Ondavskiej Verchowiny. Spacer wąskimi uliczkami pośród zabytkowych willi, dom kata, malutkie sklepiki i czas wolny na spróbowanie słowackich smaków  Szczególnie polecamy:  wyprażany ser, bryndzowe haluszki, zupę czosnkową popijając oryginalną słowacką Kofolą lub innymi napojami dla dorosłych.
  6. Wracając spacer po Bardejovskich Kupelach ? słynnym uzdrowisku, które walory zdrowotne przyciągnęły takie osobistości jak  Marię Ludwikę, późniejszą drugą żonę cesarza Napoleona Bonaparte, cesarz Austro-Węgier-Józef II, Maria Kazimiera Sobieska ? żona Jana III Sobieskiego, car Aleksander II a także Elżbieta Bawarska znana bardziej jako cesarzowa Sisi.  W Uzdrowisku możliość spróbowania leczniczych wód a takze pachnących i świeżo pieczonych Oblatów Kupelnych o różnych smakach!
  7. Plenerowa wystawa militariów w Svidniku ? sprzęt pancerny z okresu II wojny światowej, czołgi, niszczyciele czołgów, samolot ?  Lisunow Li 2 i wiele innych.
  8. Cerkiew z listy UNESCO w Ladomirovej ? drewniana cerkiew greckokatolicka z XVIII wieku z bezcennym ikonostasem w której modlą się Rusini Karpaccy. Usłyszymy ich historię i dowiemy się o sąsiadach bez swojego kraju, o których nie mięliśmy pojęcia!
  9. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Jednodniowe wycieczki dla kientów indywidalnych odbywają się

Dla grup zorganizowanych w każdym terminie.

 

 Poznaj średniowieczne miasteczko, w którym zatrzymał się czas!

 

 BARDEJOV 

 

TRASA WYCIECZKI DO BARDEJOWA Z BIESZCZADÓW

 

GWARANCJA UDANEJ WYCIECZKI!

NASZ CEL:
TWOJE ZADOWOLENIE!

Przywiązujemy ogromną wagę do organizacji wycieczki! Dzięki oświadczeniu i profesjonalnej kadrze wszystko dopinamy na ostatni guzik! Gwarantujemy zadowolenie z wycieczki dzięki wprowadzeniu wewnętrznych wysokich standardów organizacji wycieczek.

ODPOCZYNEK I ZABAWA
 Profesjonalna opieka!

Waszego bezpieczeństwa oraz realizacji wycieczki strzegą prawdziwi  profesjonaliści i pasjonaci! Podczas wycieczek organizowanych przez  BP PAWUK,  jesteście pod opieką niezwykłych ludzi! Nasi przewodnicy to uśmiechnięci młodzi ludzie pełni wiedzy i pasji. Zaszczepią uśmiech i dobry humor, nawet w deszczowe dni!

EKSKLUZYWNY PROGRAM!

Odpoczniesz nie tylko ciałem, ale i duszą! Twój program wycieczki bedzie połączeniem aktywnej turystyki, która przynosi wytchnienie, doznań smaku , zapachu i dźwięku, które są charakterystyczne dla odwiedzanego regoinu!  Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Nasze motto brzmi – PODRÓŻE Z KULTURĄ! Spośród wielu BIUR PODRÓŻY, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany a oprócz pamiątek abyś zabrał ze sobą wiedze i miłe wspomnienia!

Galeria: BARDEJÓW – BAJKOWE MIASTECZKO

 

 

CENA JUŻ OD : 99 zł

(cena przy grupie 49 osób)

 W CENIE WYCIECZKI:  Transport oraz opłaty drogowe (dla grup bez własnego transportu), licencjonowany przewodnik, bilety wstępów do obiektów wg planu, ubezpieczenie uczestników wycieczki, opłaty parkingowe.

 

MOŻLIWOŚĆ WZBOGACENIA PROGRAMU O:

 •  regionalny obiad w towarzystwie kapeli romskiej
 • Wizyta na wieży widokowej na Przełęczy Dukielskiej z widokiem na Dolinę Śmierci
 • wizytę na Basenach w Bardejovskich Kupelach(baseny lecznicze) lub w Vodnym Svetie w Svidniku (baseny termalne).
 • Program można zrealizować w formie rozbudowanej w trakcie wycieczki dwudniowej.

WAŻNE INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Do podróżowania

 

 • Masz pytanie? ZADZWOŃ!

+48 721 215 453

lub napisz

biuro@pawuk.pl

 •  Odpowiemy na Twoje pytania: 
 • Doradzimy, jaki program wybrać.
 • Zaproponujemy różne opcje noclegów.
 • Sporządzimy niezobowiązującą kalkulację.
Jesteśmy do Waszej dyspozycji
w godzinach 9:00 – 17:00
od poniedziałku do piątku


KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH,

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w

 KALENDARZU WYCIECZEK. 

(kliknij, aby przejść do kalendarza)


 

Dołącz do nas na FACEBOOK


Sprawdź także inne propozycje dla grup!