SPŁYWY PONTONOWE rzeką SAN

RZEKAMI BIESZCZADÓW TYLKO ZIELONYM PONTONEM !

Spływ pontonowy Sanem to czysta przyjemność! San jest rzeką bardzo spokojną, a spływ po niej należy raczej do rekreacyjnych. Spokojne wody Sanu są doskonałe do odpoczynku dla grupy przyjaciół, rodzin z dziećmi czy większych grup zorganizowanych: imprez firmowych, integracyjnych, wycieczek oraz zielonych szkół.  Pontony są bezpieczniejsze niż kajaki i wchodzi do nich jednorazowo 5 lub 7 osób. Każdy z uczestników obowiązkowo wyposażony jest w kamizelkę asekuracyjną firmy Olimp i pagaje Szmagliński. Trasy spływów zaczynają się od 5 do nawet 20 km. Miłośników przyrody na pewno zachwycą widoki na dziewicze lasy i zalesione wzgórza oraz dziesiątki rzadkich gatunków ptaków mijanych podczas spływu. Nie należy do rzadkości widok bociana czarnego, czapli szarej, dzikich gęsi i kaczek. Jakość sprzętu, którego używamy daje pewność bezpieczeństwa i pozwala skupić się jedynie na przyjemnej podróży z prądem rzeki. Niezależnie od wieku, kondycji fizycznej, płci i poziomu sprawności fizycznej każdy może czuć się całkowicie bezpiecznie.

SPŁYWY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

ZAPRASZAMY WAS NA SPŁYWY O RÓŻNEJ DŁUGOŚCI – OD KRÓTKICH, REKREACYJNYCH PO CAŁODNIOWE WYPRAWY!

 

Spływy dla grup zorganizowanych (wycieczki szkolne, grupy dorosłych, imprezy firmowe, imprezy integracyjne, itp.) realizujemy na zamówienie. Nad Waszym bezpieczeństwem zawsze czuwa instruktor oraz ratownik (w zależności od wielkości grupy, dostosowujemy ich ilość). Posiadamy najbardziej wykwalifikowaną  kadrę w naszym regionie, która swoje doświadczenie zdobyła na wielu spływach pontonowych, z różna specyfiką grup.  Jako jedyny organizator spływów nawiązaliśmy stałą współprace z Bieszczadzkim Centrum Ratownictwa Wodnego LESTUR.   Trasy z których korzystamy, są stworzone do rekreacyjnych spływów pontonowych, odkryjecie piękną przyrodę Doliny Sanu i poznacie historie tego miejsca. Możemy również pomóc Wam w urozmaiceniu spływu i połączyć go z wycieczką jednodniową. Zwiedzimy wspólnie wnętrza drewnianych cerkiewek oraz masywne betonowe bunkry z czasów II wojny światowej, zapalimy wspólnie ognisko i upieczemy na ognisku proziaki – podkarpacki przysmak! W przypadku grup zorganizowanych cena zawsze jest ustalana indywidualnie, oprócz tego dostępne są poszerzone warianty tras. Spływy pontonowe polecamy zwłaszcza dla grup szkolnych, młodzieży i dzieci, ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa niedostępny np. na spływach kajakowych.

SPŁYWY WAKACYJNE I WEEKENDOWE

ZABIERZ RODZINĘ LUB PRZYJACIÓŁ NA PRZYGODĘ NA SANIE !

atrakcje-bieszczady-wakacje

 

Zabierz rodzinę lub przyjaciół na przygodę na Sanie! Zafunduj sobie wspaniałe i bezpieczne wspomnienia z pobytu w Bieszczadach! Wybraliśmy dla Was wyjątkowy odcinek rzeki, na którym płynie się przyjemnie. Spływy odbywają się na wysokiej jakości pontonach firmy NORD BOAT, WATS przeznaczony dla 5 bądź 7 osób. Spływy są bardzo bezpieczne, uczestnicy zostają wyposażeni w kamizelki asekuracyjne, pagaje oraz worek wodoszczelny na odzież czy ręcznik! Pełna niezależność oraz wspaniała zabawa! Dodatkowo, pomożemy Ci wrócić do miejsca startu a nawet pomożemy zaplanować pomysł na cały dzień!

TRASA SPŁYWÓW

 

 SANOK – LISZNA

OPIS: Malownicza trasa z Sanoka do Lisznej. Piękna widokowo, dwu godzinna trasa. Czas pełen relaksu, ucieczka przed skwarem i tłumem na szlakach oraz ciekawa i co najważniejsze bezpieczna przygoda dla całej rodziny. Po drodze mijamy między innymi: cerkiew na Skale, Górę Fajkę tzw. bramę węgierską.  Spływ kończymy na przystani w Lisznej w zaprzyjaźnionym gospodarstwie.

Dostępnalipiec – wrzesień

Godziny spływów w sezonie letnim: 10:00, 14:00, 17:00

Godzina spływów we wrześniu: 11:00

Czas spływu: 1,5 – 2 godzin

Długość trasy: ok 8 km.

 

CENNIK SPŁYWÓW

39 zł / osoba dorosła

35 zł / dzieci do 16 roku życia

 

MIEJSCE STARTU

W miesiącach wakacyjnych (lipiec – sierpień) ze względu na stan wody pływamy głównie na trasie Sanok – Liszna (lub krótsza trasa Sanok – Międzybrodzie). Starujemy w Sanoku za mostem prowadzącym na skansen. Przed mostem przy ul. Białogórskiej można zostawić samochód na darmowym parkingu. Przygotowane pontony będą już na Was czekać po drugiej stronie mostu naprzeciwko lądowiska Lotniczego Pogotowania Ratunkowego.

Zadzwoń lub napisz, a na pewno doradzimy Ci jak najłatwiej dotrzeć na miejsce startu!

Wymagana wcześniejsza rezerwacja!

Jesteśmy w czołówce firm realizujących spływy Sanem

Zielony Ponton to doskonała forma wypoczynku dla: grupy przyjaciółrodzin z dziećmi czy większych grup zorganizowanychimprez firmowych, integracyjnych, wycieczek oraz zielonych szkółNa wakacjach i w weekendy: zapraszamy grupy przyjaciół, rodziny z dziećmi, seniorów, po prostu każdego. Nieforsująca aktywność fizyczna dająca niekłamany kontakt z przyrodą. Wysokie standardy bezpieczeństwa sprawiają, że ta forma aktywności jest odpowiednia nawet dla bardzo małych dzieci. Nasz najmłodszy uczestnik miał zaledwie 8 miesięcy i bezpiecznie podróżował z mamą.

DLACZEGO WARTO Z NAMI PŁYWAĆ?

 

  • Posiadamy uprawnienia organizatora turystyki
  • Spływy dla grup zorganizowanych
  • Spływy dla szkół
  • Doświadczeni instruktorzy
  • Wytrzymałe pontony raftingowe 
  • Najwyższe standardy bezpieczeństwa

SPRZĘT I OBSŁUGA

Nasze pontony to sprzęt z wysokiej półki, firmy NordBoat i Watts dostarczają sprzęt także służbą ratowniczym. Pontony przeznaczone są dla 5 bądź 7 osób do tego charakteryzują się wysoką wytrzymałością: są niezatapialne, nie da się też go przypadkowo wywrócić.  Instruktorzy Zielonego Pontonu to osoby posiadające ogromne doświadczenie zdobyte na ogromnej ilości spływów z różną specyfiką grup.

BEZPIECZEŃSTWO

Najwyższe standardy bezpieczeństwa, wypracowane kilkuletnim doświadczeniemNie zatrudniamy przypadkowych ludzi, nasza kadra instruktorów i ratowników ma za sobą wiele spływów pontonowych. Każdy uczestnik spływu lub wypożyczający otrzymuje obowiązkową kamizelkę asekuracyjną, podczas spływów zorganizowanych płynie z nami ratownik. Działamy całkowicie legalnie, posiadamy wszystkie potrzebne zezwolenia i uprawnienia.

Nasze spływy zabezpieczają doświadczeni ratownicy

Bieszczadzkiego Centrum Ratownictwa Wodnego LesTur


KONTAKT I REZERWACJA

 

Wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

+48 13 306 78 88

+48 721 215 453

lub mail

biuro@pawuk.pl


INFORMACJE PRAKTYCZNE

 

Zabierz ze sobą lekkie obuwie, które może się zamoczyć (np. klapki, sandały czy buty wodne). Pontony raftingowe posiadają niewielkie otwory odpływowe, którymi woda wypływa, ale też wpływa do pontonu. Dlatego trzeba być przygotowanym, że na dnie pontonu będzie niewielka ilość wody.

Pamiętaj o wodzie mineralnej czy innym napoju, którym ugasisz pragnienie. Batonik energetyczny czy inna przekąska pozwoli Ci zregenerować siły.

Sprzęty elektroniczne lepiej zostawić na brzegu lub umieścić je w wodoodpornych opakowaniach.

 

Warto zabrać ze sobą nakrycie głowy oraz krem do opalania, aby chronić się przed palącym słońcem. Ze spływu na pewno wrócisz z piękną opalenizną!


 

 

ZOBACZ INNE ATRAKCJE

 

 

 

NASZE PONTONY W INTERNECIE

 


Galeria Spływów Pontonowych w Bieszczadach


REGULAMIN SPŁYWU

Każdy uczestnik spływu pontonowego musi zapoznać się i zaakceptować regulamin spływu, który dostępny jest tutaj.