Kulig z pochodniami w Bieszczadach

Jak wyglądają kuligi w Bieszczadach?

Wyobraź sobie zimowe bieszczadzkie doliny, gdzie gałęzie jodeł uginają się pod śniegiem. Głęboko w białym puchu zasypane są drogi i skrzą się od pochodni oblodzone strumyki. Na pograniczu zmroku krajobraz błękitnieje i nagle czernieje. Spokój i harmonię zagłusza tętent kopyt. Zdyszane konie mkną przed siebie a my mkniemy na saniach w konnym zaprzęgu, w rękach pochodnia z trzaskającym ogniem. Śpiew, śmiech i pęd! Pochodnie rozświetlają drogę. Na końcu tej drogi płonie już ognisko, czekają rozgrzewające napitki, kiełbaska!
Tak wyglądają bieszczadzkie kuligi! Za dnia ? ze wspaniałymi widokami, nocą z pochodniami. Niesamowitej zabawie nie ma końca! Spróbuj ? na pewno nie zapomnisz!

Wspaniała zabawa dla grup dorosłych i dla dzieci.


 

 

BIESZCZADZKI KULIG

czyli tętent kopyt w białym puchu.

W PLANIE WYCIECZKI:

1. Spotkanie w miejscu startu kuligu.

2. przejazd w wozach na płozach przez wybraną trasę – tras mamy kilka, w zależlności od wybranego miejsca i warunków pogodowych. każdorazowo trasa wymaga uzgodnienia. .

3. Zbój / przewodnik po drodze opowiada ciekawostki o zwiedzanym terenie, na wybranych trasach miniemy wspaniałe drewniane cerkiewki , które zwiedzamy.

4. Na zamówienie może towarzyszyć nam muzyk/wodzirej – który nie pozwoli by śpiewy umilkły.

5. Na trase kuligu zapalimy ognisko, gdzie pożywimy się kiełbaskami, proziakami – podkarpackim przysmakiem, a także ciepłą herbatą w przypadku dorosłych uczestników kuligu – grzańcami. 


Na ognisku spróbujemy lokalnych smakołyków: kiełbaska brzozowska, ciepła herbatka z dodatkiem rozgrzewającego rumu, proziak – rodzaj podpłomyka z masłem wymieszanym z przepysznym czosnkiem niedźwiedzim. 

Dla chętnych grup możemy także zorganizować napad zbójnicki na kulig (opcja dodatkowa) ! Nasze napady nawiązują do tradycji szlachty parającej się zbójowaniem w XVII wieku. Rodem jak z serialu „Rycerze i Rabusie”! Zbójnicy napadną naszą grupkę, machną kełefem, wystrzelą z pukawki, rzucą rubasznym żartem, obiorą z kosztowności… no chyba że wydarzy się coś innego i będą musieli zwrócić nam coś w zamian, co będzie cenną pamiątką z  zimowych Bieszczadów.    


9. Rozśpiewany powrót do miejsca startu

 

Zamieniamy zwykły kulig w KARPACKĄ PRZYGODĘ! 

 CENA


 DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

99 zł /osoba – bilet normalny

85 zł /osoba – bilet ulgowy (do 18 lat)

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

 

W cenę zawsze wliczony jest kulig w zaprzęgu konnym (z płozami gdy jest śnieg, gdy śniegu brak na kołach), przewodnik/ zbójnik, ognisko (proziaki, kiełbaski, herbata, kechup, musztarda, ogórski kiszone, masło czosnkowe, grzaniec/miód pitny), pochodnie. 

Dojazd na miejsce startu: własny

 DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

od 85 zł /osoba – bilet normalny

zorganizujemy kulig w dowolnym terminie na jednej z wybranych tras:

1) Okolice Baligrodu – Dolina Rabskiego Potoku 

2) Okolice Łopienki w Dolinie rzeki Solinki 

3) Okolice Górzanki 

4) okolice Dwernika – Bieszczady wysokie 

CENA dostosowana do wymagań grupy.

OPCJE DODATKOWE :

NAPAD ZBÓJNIKÓW    |   MENU REGIONALNE    |    PIECZONY BARAN    |  WODZIREJ

 


 

Dlaczego Warto nas wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!