O nas

Drodzy Wędrowcy!

Jesteśmy jednym z nielicznych biur podróży w Polsce specjalizujących się w turystyce kulturowej. W naszej ofercie wycieczek po Karpatach, obok standardowych form poznawania regionu oraz wypoczynku pokazujemy naszym klientom prawdziwą duszę tych gór – którą w naszej opinii jest jej kultura.

Mając wieloletnie doświadczenie w branży postanowiliśmy otworzyć biuro podróży pod pewnym względem wyjątkowe, by pokazać Karpaty od strony ich kultury!

Karpaty bowiem, to nie tylko wspaniała przyroda i swobodna przestrzeń, to również miejsce, w którego dziedzictwo współtworzyły różne narody, tworzone przez tutejszych górali: Łemków i Bojków, mieszkańców dolin i miasteczek. Ludzi żyjących tu od wieków, przybywających w poszukiwaniu lepszego życia oraz tych, którzy traktowali Bieszczady jako swoisty przystanek w życiu.

Tworzyli tą kulturę : Polacy, Ukraińcy, Rusini, Żydzi, Cyganie, Niemcy i inne narodowości. Stoją tu niepowtarzalne łemkowskie i bojkowskie cerkwie, słychać dźwięk cygańskiej skrzypki grającej czardasza, brzmi dostojny głos trombity i wirują kręgi szalonych kołomyjek. Pojawiali się w jej dziejach Wołosi, Węgrzy, Czesi a nawet Grecy. Wszyscy oni zostawili swój ślad w tych niezwykłych górach. Przed wojną była to taka górska Wieża Babe.

Pobożni chasydzi śpieszyli się na modlitwę, niemieccy koloniści gromadzą się w prostym, – wręcz surowym jak ich tutaj życie – zborze, a w starym, modrzewiowym dworku sędziwy gospodarz rozprawia gościom o dawnych dziejach awanturniczej, sanockiej szlachty.
Tak wyglądała opisywana przez Oskara Kolberga nasza ?owsiana ziemia?.

Czy to już tylko przeszłość? Nie, ten świat nie odszedł całkowicie wraz z tragicznymi wydarzeniami XX wieku. Siermiężne baraki robotnicze, popegeerowskie bloki, bezstylowe budowle i importowana kultura westernowych krowopasów tylko częściowo go zasłoniła.

Jeśli jednak prawdziwy miłośnik naszych gór pragnie poznać prawdziwy klimat Bieszczadów, my zapewnimy mu wędrówkę nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie.

Dlatego oferujemy Ci wycieczki starymi karpackimi płajami, i opowieści z ust ludzi, którzy tworzą i kultywują tą kulturę.

Prawdziwe Bieszczady nie tylko się ogląda, niczym przechowywane w muzeach eksponaty ? je trzeba także poczuć i przeżyć. Bo jak pisze Antoine de Saint-Exupery: ?Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu?.


Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK 
charakteryzuje się tym, że pokazuje Bieszczady ?z sercem?

Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK jest licencjonowanym biurem podróży posiadającym wpis do  Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Podkarpackiego pod numerem 182/12, posiadamy także GWARANCJĘ Ubezpieczeniową.

[/one_half_last] Anna Buk - Właścicielka BTK PAWUK ? właścicielka biura. Zapraszam Was serdecznie!

 

Nasze dane:

Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK Anna Buk

Adres: Krucza 79, 38-540 Zagórz

NIP: 813-344-34-62

Telefon: +48 721 215 453 ; +48 697 075 795

Email: biuro@pawuk.pl

Skype: od 9:00 do 17:00

Tryb SkypeMe?!

Inne nasze serwisy:

pawuk.plwycieczkadolwowa.plbieszczady-zima.pl

NASZ ZESPÓŁ

Anna Buk

Właścicielka biura, specjalistka od koordynacji działań, rozliczeń oraz obsługi klientów. Pasjonatka podróży kulturowych i karpackich klimatów. Głowa naszego zespołu.

Kontakt z Anną
Paweł Wójcik

Przewodnik górski, współzałożyciel biura. Zafascynowany kulturą, muzyką, różnorodnością Karpat. Specjalista od  ciekawych programów wycieczek. Tworzy niezwykłe wycieczki.

Kontakt z Pawłem

 

Nasz zespół